Ставлення до країн та оцінка рівня підтримки України

Найбільш позитивно українці ставляться до Польщі та оцінюють її зусилля для підтримки України.

Коментарі 2701

Про це свідчать результати опитування міського населення України у віці 18-60 років, яке провела компанія Kantar Україна 12-13 березня.

Також високим є рівень симпатії до Канади, Британії, США та Японії. Цікаво, що США та Японія мають вищий рівень схвалення серед чоловічої аудиторії.

Найменш прихильно, окрім країни агресора, українці ставляться до Білорусі, Казахстану та Китаю. Дещо стримано-позитивним є ставлення до Франції, Туреччини та Німеччини, оскільки їхнє сприйняття ситуації в Україні не є однозначним.

З точки зору підтримки Україні, найвищі оцінки українці віддають Польщі, Британії та США. Особливий захват від діяльності Польщі відчувають молодь України - 89% відзначають найвищими оцінками зусилля західного сусіда.

Підтримка Британії та США на дипломатичному та військовому фронтах найбільш помітна для чоловічої аудиторії України, проте такі оцінки не перевищують 65%.

Середньою сприймається протекція Канади - на рівні 43%.

Окрім того, українці не вважають високою підтримку Франції та Німеччини. Оцінка їхньої допомоги Україні знаходиться на близькому рівні з Японією та Туреччиною.

Найгірше респонденти ставляться до рівня підтримки Китаю, оскільки вважають, що Китай діє самостійно у власних інтересах (37%), не хоче "сваритися" із Заходом (ЄС, США, Канада, Японія) (19%), а також займає нейтральну пасивну позицію (17%). Окрім того, 10% опитаних зазначили, що Китай діє як партнер Російської Федерації або як союзник Російської Федерації (6%).

Опитування репрезентує міське населення України у віці 18-60 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону. Обсяг вибірки 600 респондентів.

Метод: онлайн-опитування (проникнення інтернету в цій групі – 84%).

Квотна вибірка. Квоти за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту.

Дата польових робіт: 12-13 березня 2022.

Дослідження проведене за ініціативи та фінансування Kantar Україна.

​За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода