Ставлення до країн та оцінка рівня підтримки України. Хвиля 2

За тиждень ставлення до деяких країн погіршилось

Коментарі 2479

Про це свідчать результати опитування міського населення України у віці 18-60 років, яке провела компанія Kantar Україна. Дата польових робіт: 19-20 березня 2022 року.

За останній тиждень серед українського населення погіршилось ставлення до деяких країн, зокрема до Німеччини, Китаю та Японії. Цьому передували неоднозначні заяви та відсутність суттєвої допомоги Україні зі сторони політичного керівництва країн.

Нині респонденти найбільше симпатизують Польщі, Великобританії, країнам Балтії (Латвія, Литва, Естонія) та Канаді.

Найбільше допомагають Україні, на думку респондентів, такі країни як Польща (81%), Великобританія (55%), США (55%), Країни Балтії (50%) та Канада (46%).

Найгірше опитані оцінюють підтримку зі сторони Угорщини (15%), Ізраїлю (14%) та Китаю (5%).

Щодо допомоги від міжнародних інституцій, респонденти вважають найбільш ефективними діяльність Міжнародного кримінального суду в Гаазі (45%), підтримку Міжнародного валютного фонду та загальну підтримку західних країн (по 40%).

За останній тиждень зросла оцінка підтримки України Червоним Хрестом – на 7% (становить 39%).

Найголовнішими сферами допомоги залишається гуманітарна та фінансова – позитивно оцінили допомогу в цих напрямках 65% та 56% опитаних відповідно. Військові, юридичні та дипломатичні зусилля світової спільноти для зупинення війни в Україні достатніми вважають менше респондентів – 43%, 43% та 41% відповідно.

Серед тих, хто вважають міжнародну підтримку України недостатньою хоч за одним з напрямків (575 респондентів), 49% вважають причиною недостатньої підтримки страх прямого військового конфлікту з Російською Федерацією. 45% називають причиною страх ризику ядерної війни.

Українці найбільше очікують, що Україні нададуть засоби протиповітряної допомоги та забезпечать режим безпольотної зони силами НАТО (по 69%). Серед інших очікувань популярні такі:

60% - Забезпечити захист атомних станцій,

58% - Надати більше озброєння,

56% - Надати бойові літаки,

55% - Посилити санкції по відношенню до РФ,

51% - Розглянути заявку України на вступ до ЄС.

У розрізі областей найбільші очікування щодо допомоги висловлюють мешканці Київської та Львівської областей (за об’єднаними даними обох хвиль, 1200 респондентів всього, 285 мешканців Київської області, 78 мешканців Львівської області). Мешканці Київської області значуще частіше порівняно з вибіркою в цілому зазначають, що потрібно надати бойові літаки (67% проти 58%), більше озброєння (65% проти 57%), більше фінансової допомоги тут і зараз (50% проти 43%), сприяти залученню іноземних добровольчих батальйонів для боротьби на боці України (52% проти 43%).

Мешканці Львівської області значущо частіше за вибірку в цілому вважають за потрібне  надати більше озброєння (74% проти 57%), посилити санкції по відношенню до Російської Федерації (69% проти 55%), прискорити міжнародний судовий розгляд дій Російської Федерації під час війни (58% проти 45%).

Опитування репрезентує міське населення України у віці 18-60 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону. Обсяг вибірки 600 респондентів.

Метод: онлайн-опитування (проникнення інтернету в цій групі – 84%).

Квотна вибірка. Квоти за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту.

Дата польових робіт: 12-13 березня 2022, 19-20 березня 2022.

Дослідження проведене за ініціативи та фінансування Kantar Україна.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода