STEM is FEM, UN Women та UNICEF Ukraine запускають просвітницький арт-проєкт

До Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, що відзначається по всьому світу 11 лютого, благодійний проєкт STEM is FEM анонсує запуск арт-проєкту «Наука – це вона».

Коментарі 1914

Проєкт є частиною кампанії UN Women «Покоління Рівності», що спрямована на представників різних генерацій і об’єднуватиме провідників змін з метою утвердження гендерної рівності для прийдешнього покоління та забезпечення лідерства жінок у сфері технологій та інновацій.

Головною метою проєкту SHE IS SCIENCE є сприяння визнанню внеску жінок-науковиць та створення нових рольових моделей для заохочення молодих жінок і дівчат до обрання СТЕМ- спеціальностей та розбудови кар’єри в цій сфері. В рамках проєкту планується за допомогою сучасного мистецтва нівелювати стереотип про те, що наука – це ніби-то нудно, складно і «не для всіх», а також, що це «не жіноча» справа.

Проєкт презентуватиме історії видатних жінок-науковиць України через ілюстрації, створені командою визнаних митців на чолі з Сергієм Майдуковим. Виставка пропонуватиме увазі 12 зображень українських жінок-наковиць, що вирушать у подорож усіма регіонами України. Ілюстрації надихатимуть молодих жінок та дівчат віком до 21 року позмагатися у всенаціональному конкурсі есе, головним призом якого стане престижна стипендія на навчання. Початок конкурсу буде оголошено 15 лютого, та триватиме він до 14 березня 2021.

«Наука – так само, як і мистецтво, це захоплива, завжди актуальна та ґендерно нейтральна галузь. І жінки зробили величезний внесок до науки, якою ми знаємо її сьогодні. Проте незаслужено їх імена не відомі широкому загалу. Саме тому постаті українських науковиць стануть центральною темою обох заходів проєкту», – підкреслив ініціатор STEM is FEM, інвестор та IT-бізнесмен Сергій Токарєв.

«Світ потребує науки, а наука потребує жінок та дівчат. Під проводом жінок здійснюються революційні дослідження в сферах охорони здоров’я, розробки вакцин, ліків та іноваційних технологій; вони стоять на передовій боротьби з COVID-19 як науковиці, медичні працівниці і не тільки. Однак, гендерний розрив в науці і технологіях все ще стримує жінок. Настав час вимагати змін», - зазначила Еріка Квапілова, Представниця ООН Жінки в Україні.

Разом із партнерами проєкту – TRUMAN Agency, інноваційним парком Unit City, юридичною фірмою Asters, арт-порталом Spline Art, онлайн-виданням The Page та медіагрупою StarLightMedia, STEM is FEM вірить – мистецтво здатне подолати шкідливі стереотипи та популяризувати науку серед молоді будь-якої статі!

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода