Страхування на випадок хвороби в Україні зросло на 40%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринку фінансових послуг, підвела підсумки 2019 року у сфері страхування. Виявилося, що ринок зростає, а в сегменті охорони здоров'я зростає чималими темпами.

Коментарі 2120

Так, Українські страхові компанії збільшили збір платежів за послугу страхування життя до 4,49 млрд грн що на 20,8% більше, ніж за 2018. Медичне страхування зросло до 1,62 млрд грн (+ 24,3%), а страхування на випадок хвороби – до 595 млн грн (+ 37,7%).

Очевидно, що коронавірус внесе свої корективи в показники 2020 року, але якими вони будуть, на даний момент складно сказати. З одного боку, економічна ситуація не найсприятливіша і людям доводиться на багато чому економити, з іншого, робити це за рахунок здоров'я – не найкращий варіант, і багато хто це розуміє.

«Наприклад, в Ізраїлі, де розташований головний офіс компанії Madanes, продажі ДМС (добровільне медичне страхування) не впали, як можна було б очікувати в умовах карантину, а навпаки – зросли. І це при тому, що зараз кожен 6 залишився без роботи, – зазначає Стас Островський, директор з розвитку бізнесу компанії Madanes, – В Україні наша внутрішня статистика показує, що березень пройшов без суттєвих змін в динаміці. Багато відзначили, що державна система охорони здоров'я пробуксовує – коронавірус без прикрас показав всі проблеми безкоштовної медицини. І вирішити їх пацієнт може або за гроші (часто – досить великі), або за допомогою страхування».

Серед намічених тенденцій можна відзначити, що люди будуть більш схильні до купівлі дешевих програм, які дозволяють проходити лікування, перш за все, на батьківщині. Тому компанії, які раніше працювали з прицілом на лікування своїх клієнтів за кордоном, що саме по собі задоволення не дешеве, зараз шукають можливості та партнерів для вирішення страхових випадків в Україні. Це більш затребувано в умовах карантину та закритих кордонів.

Такі кроки допоможуть зменшити вартість страховки, що особливо актуально при страхуванні від критичних захворювань (онкологія, серцево-судинні, складні травми і такі, що вимагають нейрохірургічного втручання). Наприклад, лікування раку в закордонних клініках в середньому обходиться в $50 000. В Україні, в кращих клініках, ця вартість знаходиться на рівні $18 000, що теж немало, але все ж більш прийнятно. При цьому тут є і фахівці з необхідним досвідом, і новітнє обладнання, яке дозволяє надавати лікування на найвищому рівні.

«Ми теж працюємо в цьому напрямку і розширюємо партнерську мережу, щоб надавати допомогу українцям на батьківщині не тільки при лікуванні онкології, а й при кардіо- та нейрохірургії», – зазначає Стас Островський.

Що стосується українських страхових компаній, то в нових умовах вони посилено шукають формати страхування, які будуть популярні в населення. Деякі компанії налагоджують співпрацю з банками, щоб масово впроваджувати свої продукти через їх розвинену мережу. Це в основному дешеві виплатні програми (коли пацієнта не лікують, а дають гроші на лікування) спрямовані на масмаркет.

Таким чином, за підсумками 2020 року в нас є всі шанси побачити зростання сегмента медичного страхування якщо не в грошовому вираженні, то в охопленні – точно. І це станеться попри коронавірусну кризу, яка завдала всьому світу і Україні, зокрема, великих фінансових втрат.

За материіалами прес-реліза

Обговорити з іншими читачами:
Погода