Сценарні платформи Less is more и Terrarium допоможуть у роботі над сценарієм фільму під час війни

Сценарні платформи LIM | Less is more (Франція) + Terrarium (Україна) запустили спільний проєкт для підтримки українських кінематографіст(-ок)ів.

Коментарі 1440

Він передбачає безкоштовне навчання на регулярних сесіях французької платформи Less is more. У її рамках разом з європейськими тьютор(-к)ами вестиметься робота над проєктами дебютних, других та третіх малобюджетних ігрових повних метрів.

«Кожного року, коли я бачу новину про новий набір Less is More, то хочу знову опинитися серед цих прекрасних людей та їх фільмових героїв. Я подалася у 2020-му, не маючи попереднього досвіду з написання повнометражних фільмів, лише з ідеєю. Мене вразило наскільки відповідально і обережно Less is More поставилися до кожної історії.

Супер цінним був для мене процес надання фідбеку на інші проєкти: виходить, що ти працюєш не тільки над своїм фільмом, але і над проєктами колег. Так ти вчишся у кілька разів швидше», — розповідає режисерка, учасниця воркшопів Less is More у 2020 році Мирослава Клочко.

«Я б розділила свій досвід на дві частини. Перша — співпраця з тьюторами та практика у роботі над тритментами: структурами і сенсами, навчання з комунікації з авторами. Друга — співпраця із самими авторами, дуже акуратна, тендітна, але така що мотивує та дає натхнення працювати потім із своїми проєктами та авторами», — ділиться досвід участі продюсерка та development angel Less is More у 2021 році Наталя Лібет.

Серед частих лектор(-ок)ів програми були сценаристи Террі Гілліама, Ларса фон Трієра, Томаса Вінтерберґа, переможці Канн та Локарно. Цього року вперше до команди тьютор(-ок)ів долучиться українець — режисер фільму «Памфір» Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Відбір учасників/учасниць воркшопів відбудеться у два етапи. На першому селекційна комісія української сторони обере найкращі 12 заявок з поміж поданих.

На другому французькі партнери із LIM визначать тих чотирьох учасників/учасниць, яких запросять на три тижневі навчальні сесії у різних країнах Європи.

Дорога, проживання та стипендія — включені.

Заявки приймаються до 10 січня 2023 року за лінком: https://www.terrariumscript.com.ua/workshop-2023/

Мова заповнення аплікацій та навчання — англійська.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода