Суд арештував мережу АЗС Glusco, нею керуватиме Нафтогаз

Київський районний суд Харкова арештував нерухоме майно мережі АЗС Glusco в рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків та відмивання грошей, повідомила в п'ятницю пресслужба Офісу генерального прокурора.

Коментарі 2085
Під арешт потрапили 234 об'єкти нерухомості: 145 заправок, вісім нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, дев'ять земельних ділянок на території Києва та 12 областей України.

Разом із корпоративними правами 34 юридичних особи групи компаній Glusco перейшли в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Далі заправки Glusco віддадуть Нафтогазу, повідомив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль. "У нас є рішення суду, яке передбачає передачу відповідного майна державі. Ми його виконуємо. Позиція тут чітка: активи Росії та пов’язаних із нею компаній в Україні мають перейти нашій державі й працювати на благо нашої країни та всіх українців", – заявив він.

Слідство вважає, що, попри формальну зміну власника в 2021 році, мережа АЗС досі належить резидентам Російської Федерації. З метою приховування майна від можливої спеціальної конфіскації вони протягом 2021–2022 років здійснили низку удаваних договорів купівлі-продажу корпоративних прав компаній, на які зареєстровано Glusco.

Мережа Glusco була створена на базі колишніх заправок Роснєфті, які працювали під торговими марками Formula, ТНК, "Золотий Гепард", "Смайл". У 2016 році Роснєфть вирішила продати їх швейцарській групі Proton Energy бізнесмена Нісана Моісеєва, якого неформально пов'язували з Віктором Медведчуком.

6 грудня пресслужба Glusco оголосила про зміну власника мережі АЗС. Ним стала компанія Snel Energy Limited, яка належить громадянинові Греції, колишньому топменеджеру російського Лукойлу Дімітріосу Аніфантакісу.

За матеріалами https://biz.liga.net
Обговорити з іншими читачами:
Погода