Суд арештував товарні знаки «Альфа-Банку» і передав їх АРМА

Шевченківський райсуд Києва 25 жовтня задовольнив клопотання Бюро економічної безпеки (БЕБ) в рамках кримінального провадження та передав для АРМА речові докази – товарні знаки, які використовуються «Альфа-Банком» і належать кіпрській компанії ABH Ukraine Limited. 3 жовтня суд наклав арешт на вказані товарні знаки, пише Finbalance.

Коментарі 1287
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com
Як зазначається в судових матеріалах, слідство встановило, що службові особи «Альфа-банку» та особи, які контролюють діяльність компаній-нерезидентів України «ABH Ukraine Limited» (Кіпр), АТ «Альфа-Банк» (РФ), а також резидента України АТ «Альфа-Банк», у період з 27 жовтня 2021 року по 3 лютого 2022-го, умисно ухилились від сплати податку на доходи нерезидента.

Ці дії здійснювалися шляхом застосування пониженої ставки оподаткування доходів нерезидента у розмірі 5% замість 15%. Це призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах у загальній сумі майже 18,4 млн грн.

За результатом проведених слідчих дій встановлено, що власники АТ «Альфа-Банк» разом із його службовими особами «для здійснення злочинної діяльності – ухилення від сплати податків – використали товарні знаки».

«Альфа-Банк Україна» російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова, ймовірно буде націоналізований до кінця 2022 року. Про сценарій націоналізації розповіли шість співрозмовників Forbes в Офісі президента, президентській фракції в парламенті «Слуга народу», фінансовому комітеті Верховної Ради та фінансових держструктурах.

Альфа-Банк буде націоналізовано за новим законом про виведення з ринку системно важливих банків. Президент Володимир Зеленський підписав його 26 жовтня. Згідно із законом, приводом для неплатоспроможності системного банку можуть стати проблеми з ліквідністю, зазначають два співрозмовники (в ОП й одному з фінансових регуляторів). Альфа-Банк не має явних складнощів у цьому сенсі, але ситуація може погіршитись.

До війни «Альфа» був сьомим за обсягами портфеля коштів юросіб, який перевищував 40 млрд грн. Станом на початок вересня він скоротився майже вдвічі – до 22,9 млрд грн. Кошти вкладників-фізосіб скоротилися, але не так суттєво: на 2,6 млрд грн – до 46,3 млрд.

Приводом для націоналізації «Альфи» могли стати санкції проти його власників Михайла Фрідмана та Петра Авена, які Зеленський ввів своїм указом від 20 жовтня. Але для історії з банком це має другорядне значення: його націоналізують за процедурою, описаною в законі про виведення системних банків, а не в межах конфіскації активів підсанкційних росіян, каже співрозмовник, дотичний до ОП.

За матеріалами https://forbes.ua/

Консультації адвокат з екстрадиції.
Обговорити з іншими читачами:
Погода