Суспільне оголосило мистецький конкурс на виробництво фільму до 100-річчя Сергія Параджанова

Суспільне Мовлення оголосило мистецький конкурс на створення документального фільму, присвяченого 100-річчю від дня народження культового українського режисера Сергія Параджанова.

Коментарі 1016

Акцентом у майбутньому фільмі може стати спротив режисера радянському режимові та його ув’язнення з детальним висвітленням порушення базових прав людини й потужною міжнародною підтримкою. Майбутня документальна стрічка повинна актуалізувати постать Сергія Параджанова й показати масштаб його особистості. Проєкт передбачає використання унікальних архівних кадрів, створених за життя режисера, а також використання фрагментів робіт Параджанова.

«Сергій Параджанов — не тільки митець, з яким асоціюється унікальне явище українського поетичного кіно, але й постать, яка може стати сумною антологією тоталітарних прийомів тиску на особистість та репресивних практик радянщини. Цим фільмом телеканал Суспільне Культура прагне продовжити лінійку замовлення оригінальних кіноробіт, покликаних висвітлити ключові для української культури постаті й наново відкрити їх для широкої авдиторії у складному і часом суперечливому вимірі, за визначенням далекому від сплощеного хрестоматійного», — розповів виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін.

Мистецький конкурс відбуватиметься у два етапи — попередній відбір і пітчинг. Приймання заявок триватиме до 19 березня 2023 року. Детальна інформація щодо оформлення заявки, а також інша корисна інформація — за посиланням. Щоб узяти участь у конкурсі, треба заповнити анкету для реєстрації.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво проєктів, за результатами реалізації яких до 15 грудня 2023 року (включно) створюється документальний фільм. Дата ефіру — до дня народження режисера — 9 січня.

За матеріалами пресрелізу 

Обговорити з іншими читачами:
Погода