Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни

При цьому 33 видавництва (18%) втратили свої виробничі потужності, у 12 видавництв (6%) вони збереглись частково, а ще 12 видавців не мають інформації про збереженість свого виробництва.

Коментарі 1897
Український інститут книги опублікував результати опитування 188 українських видавців про їхню безпеку, стан діяльності та потреби під час повномасштабного наступу Росії на Україну.

Опитування виявило, що сьогодні здійснювати свою діяльність наразі може тільки 61 видавництво, або 32% опитаних, а не можуть — 73, або 39%. Частково можуть працювати 54 видавці, або 29%.

Крім того, 33 видавництва (18%) втратили свої виробничі потужності, частково вони збереглися у 12 видавництв (6%). За даними опитування, 131 видавництво (71%) має повністю збережені виробничі потужності, а 12 видавців (6%) не мають інформації про збереженість свого виробництва.

Більшість видавців власними силами змогли зберегти макети книжкових видань, архіви та інші об’єкти авторського права (159 видавців, або 85%). 19 видавців (понад 10%) на момент опитування не могли оцінити стан збереження інформації у цифровому вигляді. Ще 10 видавництв (понад 5%) потребують допомоги в збереженні макетів видань, архівів та інших об'єктів авторського права.

Переважна кількість працівників видавництв перебуває у відносній безпеці — про це повідомили представники 152 видавництв (81%). Натомість представники 36 видавництв (19%) піддаються небезпеці різного ступеня: перебувають на фронті або залишилися в зоні ведення активних бойових дій.

Понад 62% опитаних видавців потребують різного виду допомоги:

фінансів на покриття витрат (32 видавництва)підтримки закордонних партнерів (24 видавництва)грантової підтримки для відновлення діяльності або її продовження (61 видавництво).Зовсім не потребує допомоги 71 видавництво, або 38% опитаних.

Раніше опитування, проведене виданням «Читомо», показало, що Офіси та склади 22% українських видавництв пошкоджені в результаті бойових дій внаслідок російської агресії проти України.

За матеріалами https://detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода