Табу в SMM: 7 заповідей, щоб від вашої сторінки не сіпалось око

Шатерні усмішки в інстастрічці, контент заради контенту та приховані коментарі без відповіді — якби ми вигадували костюми для SMMників на Геловін, список ідей можна було б доповнювати вічно.

Коментарі 8162

Зібрали 7 does and dont`s у SMM — читайте далі у матеріалі від SMM-гуру SODA Creative & Digital Карини Двір та Валерії Обжелянської.

 1. No more SMM без стратегії

Почнемо з бази — кожна бізнес-сторінка повинна мати свої ціль та місію. Легкий старт у SMM і ефективне ведення сторінки будуть тільки тоді, коли ви маєте послідовний план дій та враховуєте такі поінти:

 • аналіз ЦА та конкурентів;
 • побудова інсайтів та трансляція креативної ідеї;
 • точки диференціації від конкурентів;
 • контент-стратегія;
 • план просування та чіткі KPI.

Термін дієздатності SMM-стратегії індивідуальний, але в середньому становить 1 рік. Розробка стратегії займає близько 15 днів та збереже вам 10 мільйонів нервових клітин від щоденної дилеми “Чому нічого не працює?”.  

 1. Hug your haters: негатив — не вирок

Ніякий бренд не може застрахуватись від негативу та псування репутації. Масштаб проблеми може бути різний: від невдалої спроби опрацювати ситуатив та зачепити чиїсь почуття до бізнес-проблем, які викликають справжню турбулентність на просторах SMM.

Модерація — важливий і потужний інструмент, від використання якого залежить ваш бренд: пан або пропав. З одного боку, він може виправити ситуацію та допомогти здобути лояльність аудиторії, а з іншого — навпаки, все погіршити.

Видаляти та приховувати негативні коментарі, банити хейтерів — тактика, що може спрацювати як лавина. Дієвіший шлях — будувати прозорий бренд та конструктивно відповідати на кожний коментар, незважаючи на довжину образливого тексту та патовість ситуації. Правильна реакція в цьому разі — максимально чітко відповідати, не переводячи на службу підтримки та лінії довіри.

Емпатія — наше все. Що швидше ви модеруєте негативні коментарі та більше занурюєтесь у ситуацію, яка склалася, то більше шансів, що ваш хейтер конвертується в лояльну аудиторію.

 1. “Просто додай води”: контент без розуміння “шоб шо?”

Постинг заради постингу вже неактуальний — кожна публікація та сторіз мають відповідати конкретній цілі.

Найкраще, що ви можете зробити для зростання рівня залученості профілю — це враховувати запит аудиторії та експериментувати з подачею контенту. Працюйте над якістю, а не кількістю.

Подивіться на контент очима глядачів: чи зрозуміло, який сенс та користь вони мають отримати з вашого контенту? Максимально намагайтесь візуалізувати інформацію. Міксуйте формати подачі — статика / відео / інтерактив.

Оптимальна кількість сторіз для подачі 1 посилу — 3 кадри (інтро, основна частина, розв’язка). Все, як у шкільному творі. 

 1. Колаби з блогерами врозріз з цінностями бренду

Інфлюенс-маркетинг — крутий інструмент для багатьох брендів і прямий шлях до зростання його впізнаваності та розширення ком’юніті на сторінці. У пошуках ЦА компанії часто експериментують зі співпрацею з різними блогерами. Проте не завжди такі кейси можна вважати успішними.

First things first — блогер повинен відповідати цінностям бренду, мати симпатію до нього та отримати чітку механіку взаємодії, що створить максимально нативну інтеграцію. Комунікуючи з різнопрофільними блогерами, є ризик втратити фокус комунікації бренду та не побудувати чітку асоціацію у аудиторії.

Крім того, можна зіткнутися з конфліктом інтересів — це ситуації, коли блогер взаємодіяв з компаніями-конкурентами одного сегменту. Шукайте вашого блогера так, немов ви шукаєте бізнес партнера та будуйте з ним / нею довготривалі стосунки.

 1. Шатер, шатер і нічого, крім шатеру

Ми знаємо, як важко іноді буває підтримувати постійний продакшн контенту — набагато швидше та вигідніше інтегрувати в контент стокові фото / відео та урізноманітнити графікою.

Але це також пряма дорога до відсутності залученості на сторінці та генерації “штампованого” контенту, який можна побачити будь-де і будь у кого.

Робіть ставку на унікальність. Процес продакшену необов’язково повинен містити групу з 20 людей, професійну техніку та оренду студії. Почніть з найпростішого та поекспериментуйте з форматами — живі фото та відео завжди можна міксувати з графікою у рівномірних пропорціях.

 1. Ту мач продукту

Надлишкова “продуктовість” контенту може як збільшити генерацію конверсій, так і роздратувати аудиторію. Пам’ятайте істину — аудиторія заходить в соцмережі, щоб розважитись, а не прочитати типовий контент про унікальні пропозиції компанії та її особливість. Зацікавити її — ваш основний обов’язок.

Аудиторія не любить, коли їй «впарюють» продукт. Робіть комунікацію людяною — що простіше та нативніше ви будете розказувати про ваш продукт та сервіс, то цікавіший буде ваш контент.

Для додавання нативності тестуйте опрацювання ситуативів та інфоприводів — людям подобається креативна відповідь брендів на всесвітні новини. Не забувайте розробити рубрикатор, який матиме ціннісний контент — комунікуйте також про те, що болить у аудиторії, або що може зробити ваш контент максимально життєвим. 

 1. Платне промо? Ні, не чули

Органіка — це сила. Але відмова від платного просування — найжахливіша помилка, яку можна зробити в SMM.

Соцмережі стануть ефективним каналом для бізнесу, якщо інвестувати ресурс не лише у розробку контенту, але й виділяти бюджет на правильне промо.

Щороку дедалі складніше отримувати великі показники охоплення та потрапляти в тренди за допомогою лише органічних інструментів. Якщо ви плануєте втілювати свої бізнес=цілі через соцмережі — активуйте таргет на вашу цільову аудиторію та тестуйте гіпотези. Рекомендуємо прораховувати медіаплан та встановлювати KPI щомісячно, враховуючи сезонність продукту, ціну CPM та аналізу виконання плану/факту KPI.

І, головне, пам’ятайте: в SMM немає однієї чарівної формули. Кожен бренд унікальний. Його бізнес-задачі унікальні. Тому підхід та рішення в SMM для кожного окремого бренду відрізняються одне від одного. Будьте гнучкими, слухайте свою аудиторію, стежте за трендами — і все буде SODA!

Обговорити з іншими читачами:
Погода