Телевізійний рекламний ринок демонструє стрімкий ріст

З 1 січня 2021 року пряму рекламу та міжпрограмне спонсорство на телеканалах групи 1+1 media продає новий селлер – компанія «Сиріус медіа». Тимофій Гонта, директор «Сиріус Медіа», розповідає про результати січня 2021 року, як рекламодавці розміщували рекламу на «плюсах» та як відчуває себе український рекламний ринок після «ковідного» 2020.

Коментарі 3915

Головний інсайд січня 2021 року для індустрії – це те, що рекламний ринок продовжує демонструвати зростання. Зокрема, за результатами першого місяця 2021 року, вже можна говорити про досягнення прогнозованого росту ринку на 10%.

Індустрія потрохи оговтується від коронакризи – про це свідчить і поведінка рекламодавців, і практично повний солдаут рекламного інвентарю на каналах групи 1+1 media: від 90% заповненості на флагманських каналах, до 100% – на нішевих. Звісно, кількість брендів у ефірах телеканалів 1+1 media у січні 21-го менша, ніж у січні 20-го (232 проти 278), проте це не вплинуло на заповненість. Цікаво, що ми мали практично рівномірний попит на інвентар з перших днів січня, що буває вкрай рідко. Зазвичай «розкачка» рекламодавців починається в середині січня – на початку лютого.

Хоч не всі рекламодавці та бренди наразі повернулися в ефір, ми очікуємо, що це невдовзі станеться і їх кількість збільшуватиметься. Гіпотезу підтверджує зростання у ТОП-20 рекламодавців, які завжди першочергово реагують на стабілізацію ситуації. Загалом у першій 20-ці відбулись певні конфігураційні зміни і ріст на 24% в порівнянні з 2020 роком.

У цей же час, конфігурації у ТОП-20, швидше, сезонні, оскільки левову частку інвентарю забирає фарма. Між тим, пакет 1+1 media у порівнянні з іншими сейлз-хаусами виглядає збалансованішим – частка реклами фармакологічних засобів у деяких конкурентів складає в середньому 69% проти ринкових 47% і 38% у «плюсів».

Якщо дивитися на результати аналогічного періоду 2020-го року, то вони трохи кращі, проте таке порівняння буде некоректним. Варто не забувати про дві важливі специфічні умови: 1) У січні 2020 року ще не відбулося кодування супутника, 2) Пандемія розпочалася місяцем пізніше.

Якщо в цілому аналізувати інвентар – ми виробили менше GRP, ніж минулого року, але продали значно більше. Наприклад, на 1+1 інвентар впав на 14%, а продали ми на 3% більше, ніж минулого року; на ТЕТ та 2+2 інвентар залишився на рівні минулого року, проте вдалося продати більше на 36% і 27% відповідно. Загалом, такий солдаут був рекордним для січня за довгі роки.

Крім цього, якщо брати до уваги, що після свят українці знову були закриті на локдаун, більшість рекламодавців підтримали свої кампанії і забезпечили хороший попит. При цьому, розуміючи, що деяких рекламодавців локдаун січня навпаки не мотивував до розміщення реклами, ми маємо ще один аргумент щодо подальшого зростання.

Ще один важливий момент: якщо проаналізувати дані телеперегляду за січень 21-го року проти січня 20-го року в розрізі груп – частка 1+1 media практично не змінилася. У той же час, деякі медіагрупи «впали» на 25% і більше, порівнюючи з аналогічним періодом в минулому році. Суттєво зросла частка Other TV, проте дві ТОП-групи зберегли свої позиції.*

Прослідковуємо й інші позитивні тенденції. У синергії з компанією Глобал Медіа Груп, нашим партнером, що займається спонсорством, виходять цікаві пакетні пропозиції, які користуються попитом у рекламодавців і дають круті результати. Також є ставка на міжпрограмку – сподіваємось, що рекламодавці оцінять такий формат і звертатимуться до нього охочіше.  

Головний підсумок січня – ринок повертаєтсья до звичного життя. І хоч усім гравцям пророкували непростий початок року – маємо результати, якими можемо пишатись.

*Дані наведені за фінансову добу 6:00-26:00, за аудиторією 18-54 (50 тис.). Дані дослідження ТВ аудиторії належать ІТК. Оператор панелі – Nielsen.

Обговорити з іншими читачами:
Погода