TikTok постійно надсилає користувачам потенційно небезпечний контент

Згідно з дослідженням Центру боротьби з цифровою ненавистю (CCDH), соцмережа починає рекомендувати контент про членоушкодження та самогубство майже відразу після реєстрації.

Коментарі 1515
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com
Дослідники CCDH зареєструвалися як користувачі зі США, Великобританії, Канади та Австралії. Усього було створено вісім облікових записів, і дані щодо кожного з них збиралися протягом 30 хвилин. CCDH пояснює невеликий період спостережень тим, що фахівцям потрібно було зрозуміти, з якою швидкістю соціальна мережа прорахує запити користувача і почне рекомендувати йому щось.

Фахівці створили облікові записи TikTok, видаючи себе за 13-річних користувачів, які цікавляться контентом про образ тіла та психічне здоров’я. Виявлено, що вже через 2,6 хвилини після реєстрації алгоритм TikTok рекомендував суїцидальний контент. Також з’ясувалося, що ролики про розлад харчової поведінки були рекомендовані протягом восьми хвилин.

Одному з облікових записів було рекомендовано відео, що натякає на спробу самогубства. Воно набрало 386 900 лайків. У звіті також згадується ролик з дівчинкою-підлітком, що плаче, з текстом на екрані: «Ти не думаєш накласти на себе руки правильно?», а також відсиланням до телевізійного персонажа, що вмирає від передозування. Це відео набрало 327 900 лайків.

У ході цього дослідження дослідники також виявили 56 хештегів TikTok з відео про розлади харчової поведінки, які набрали понад 13,2 мільярда переглядів.

«TikTok здатний розпізнавати вразливість користувачів і прагне використовувати її, заявив Імран Ахмед, генеральний директор CCDH. — Це частина того, що робить алгоритми TikTok такими підступними: програма постійно перевіряє психологію наших дітей і адаптується, щоб тримати їх у мережі».

«Алгоритм TikTok бомбардує підлітків шкідливим контентом, який пропагує самогубства, розлади харчової поведінки та проблеми з образом тіла, що підживлює кризу психічного здоров’я підлітків», — погоджується з ним Джеймс П. Стейєр, засновник та генеральний директор Common Sense Media.

Втім, TikTok не погоджується з результатами.

«Ми регулярно консультуємося з експертами в галузі охорони здоров’я, усуваємо порушення нашої політики та надаємо доступ до допоміжних ресурсів усім, хто їх потребує», — сказав представник соціальної мережі.

За матеріалами https://techno.nv.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода