TikTok додав до правил спільноти новий пункт, згідно з яким відео з дипфейками тепер необхідно буде помічати, пише The Verge.
До оновлення політика TikTok щодо дипфейків обмежувалася забороною на контент, яка може «спотворити правдивість подій або завдати значної шкоди учасникам відео». Тепер автори повинні завжди вказувати, що використовують ШІ при створенні ролика або його монтажі. В іншому випадку, такі ролики будуть видалені модераторами платформи.
Використовувати дипфейки заборонено у політичних та рекламних роликах. Також можуть видалити дипфейк-контент, "який містить зображення будь-якої приватної особи" або відомої персони, що просуває продукт, що порушує правила TikTok. Сюди входять як політичні діячі та представники влади, так і відомі бізнесмени чи знаменитості.
Можна використовувати технологію при створенні освітніх та художніх відео. Наприклад, якщо дипфейк відомої особи у кадрі розповідає історичні факти чи повторює популярний тренд.
Зробити позначку можна двома способами:
- розмістити на зображенні відповідний напис. Наприклад, synthetic, fake, not real чи altered, тобто штучний, несправжній чи змінений;
- згадати про дипфейку в описі ролика.
Зміни правил користування можуть бути пов'язані із тиском на TikTok з боку США, пише The Verge. Американська влада підозрює соцмережу в зборі та передачі персональних даних громадян США до Китаю. Раніше ЗМІ повідомляли, що Джо Байден вимагав від материнської компанії сервісу, китайської ByteDance, продати соцмережу. В іншому випадку TikTok можуть бути заблоковані на території США. У TikTok на це відповіли, що продаж компанії не посилить національну безпеку, тому що зміна власника «не накладе жодних нових обмежень на передачу інформації».