Time присвятив обкладинку та статтю Олені Зеленській

Видання розповіло, як родина президента пережила початок війни та як перша леді опікується питаннями ментального здоров'я громадян.

Коментарі 1376
Американський журнал Time присвятив обкладинку та статтю першій леді України Олені Зеленській.

У статті «Перша леді України Олена Зеленська переживає травму війни», серед іншого, президенту закидають, що він нібито не вірив даним західних розвідок щодо російського нападу і тому начебто не закликав дружину заздалегідь приготуватись до цього. За словами Олени Зеленської, 23 лютого вона запланувала, що спакує «тривожну валізу» наступного ранку.

Також описуються події в родині Зеленських вранці, коли почався наступ: «Вони розмовляли лише кілька хвилин. Президент сказав їй, що почалася війна. "Йому більше нічого було сказати, — згадує Зеленська, — і я не знала, що запитати". Він пообіцяв зателефонувати їй пізніше того ж дня і вказати, що робити далі».

«Її проекти з покращення освіти та охорони здоров’я країни були припинені, як і її кар’єра сценариста. В оточенні військових вона рідко була впевнена, де ночуватиме тієї чи іншої ночі», – переказує журнал життя першої леді у перші 10 тижнів війни.

З міркувань безпеки родині президента доводилось постійно переїжджати, їм не дозволяли користуватись гаджетами та спілкуватись із Володимиром Зеленським по відеозв'язку. Тижнями вони спілкувалися лише по захищених телефонних лініях, про які потрібно було домовитися заздалегідь, водночас діти багато дивились на нього по телебаченню.

«Вони бачили, що тато був на роботі і виглядав добре. У цьому була певна стабільність», — розповіла Олена Зеленська.

Також видання розповіло про ініційовані першою леді проєкти з психологічної підтримки громадян під час війни.

«Зараз вона почала навчання психологів-консультантів, створила гарячі лінії з питань психічного здоров’я та залучила іноземних експертів для надання клінічної підтримки», – зазначили в Time.

За словами Олени Зеленської, «кожен із нас відчуває, що наш психологічний стан не такий, яким він мав би бути». Після чотирьох місяців війни, додає вона, «ніхто з нас не в порядку».

За матеріалами https://detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода