Топ-9 найдорожчих вищих навчальних закладів в світі

Інвестиції в знання: скільки потрібно грошей?

Коментарі 4307

Один відомий чоловік (Бенджамін Франклін) якось сказав: «Кращі інвестиції - це інвестиції в знання. Якщо людина витрачає гроші на знання, то їх у нього вже ніхто не відніме! ». З тих пір пройшло вже багато років, але ці слова не втрачають своєї актуальності і сьогодні. І, незважаючи на те, що інтернет і youtube зробили знання максимально доступними для кожної людини з будь-якої точки світу, які бажають здобути освіту в кращих університетах світу менше не стає.

Так чому ж тисячі студентів з усього світу готові платити за диплом престижного навчального закладу десятки тисяч доларів? На це є кілька причин.

Знання

Сучасні і затребувані. Програми навчання університетів удосконалюються щороку з урахуванням об'єктивних реалій, що складаються в науці і бізнесі. Цілком нормальним явищем тут вважається, коли лекції читає нобелівський лауреат або відомий бізнесмен-мільярдер.

При університетах дуже часто розміщуються дослідні центри, наукові інститути та лабораторії, де студенти вчаться застосовувати отримані знання на практиці.

Престиж

Топові університети світу - це свого роду бренд в сфері освіти. Гарвард, Стенфорд або Оксфорд - це як Ferrari, Gucci або Rolex. У всіх на слуху, але доступні тільки обраним. Диплом такого університету говорить про високий статус його володаря і здатний відкривати перед ним будь-які двері по всьому світу.

Зв'язки

Зв'язки вирішують все. Це, мабуть, найсильніше і найважливіша перевага топових університетів. Більшість учнів - це діти відомих і впливових батьків. Ще в стінах університету студенти обзаводяться корисними знайомствами і зв'язками, які потім допомагають добре влаштуватися в житті. Звичайне явище, коли впливовий політик і відомий бізнесмен були сусідами по кімнаті або перебували в студентському братстві.

Але є, звичайно ж, і ложка дьогтю в цій бочці меду- зтість навчання в престижних університетах світу. Сума за рік легко перевалює за $ 50 000. На інфографіці нижче топ-9 найдорожчих вищих навчальних закладів в світі.

На інфографіці вказана тільки середня вартість навчання за академічний рік. Повна вартість навчання може суттєво відрізнятися. Сюди треба додати плату за проживання та розміщення, харчування, страховки, медичне обслуговування та інше. У підсумку сума може серйозно підрости.

Повна вартість навчання

Давайте розберемо повну вартість навчання для іноземного студента в Massachusetts Institute of Technology (MIT). Він якраз розміщується на п'ятій сходинці нашого рейтингу.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Массачусетський технологічний інститут, місто Кембридж, штат Массачусетс, США. MIT спеціалізується в області робототехніки, штучного інтелекту, IT і є одним з найпрестижніших світових технічних американських вузів.

Внутрішня локація вузу забезпечує студентам комфортабельні умови для здобуття знань найвищого рівня: на території розташовується близько 30 парків і скверів, в громадських місцях представлені понад 60 творів мистецтва, студенти вважають за краще пересуватися на велосипедах, діють кілька станцій метро, ​​місто пов'язане з мегаполісами залізничною лінією і автобусними маршрутами.

У MIT інтегрована програма Undergraduate Research Opportunities Program (UROP), яка дозволяє студентам брати участь в наукових дослідженнях разом з провідними професорами і викладачами вузу. Залежно від складності проекту така лабораторна робота в рамках UROP може бути в деяких випадках оплачувана. Подібного роду дослідні проекти надають студентам можливість спробувати свої сили в високотехнологічних лабораторіях і коворкінг-просторах. Спеціалізоване обладнання кампусу включає в себе самі передове технічне оснащення: 3D-принтери, лазери, аеродинамічні труби, випробувальні лабораторії дронів і роботів і багато іншого.

З чого ж складається вартість навчання? Тут сукупність багатьох складових:

Tuition ($ 55 450)- це плата за саме навчання або за знання. Оплата лекцій, заліків, іспитів та інше. У цю плату також включена базова медична страховка.

Student life fee ($ 368)- ця оплата йде на фінансування студентських клубів і організацій. Сюди входить необмежений доступ в спортивний комплекс і тренажерний зал, заняття фітнесом, участь в різних студентських заходах, поїздки, екскурсії.У студентських резиденціях також розташовуються навчальні та ігрові кімнати, лаундж-зони, танцювальна та творча студії та інші майданчики для навчання, роботи і розваг.

Housing ($ 11 000)- вартість проживання. Всі студенти першого курсу зобов'язані проживати в кампусі (студентське містечко). Вартість проживання залежить від кампуса, кімнати, кількості сусідів, ремонт доріг тощо На території розташовуються близько 10 резиденцій для бакалаврів, шість гуртожитків для магістрантів і докторантів, два житлових комплекси для студентських сімей.

Meals ($ 6 320)- оплата харчування. У плані харчування є багато варіантів. Студенти можуть самі складати меню з урахуванням власних побажань і медичних показань. За додаткову плату студенти можуть включити в свій план харчування в їдальні (сніданки, бранчі, вечері і навіть вечірні снеки). Сума може змінюватися як у велику, так і в меншу сторону.

Books & supplies ($ 830) - підручники та приладдя.

Personal expenses ($ 2182)- особисті витрати. Це приблизна сума, яка знадобиться на одяг, прання та інше. Знову ж кінцева сума залежить від запитів студента.

Разом: $ 76 150.Ось приблизна повна вартість навчання з проживанням та харчуванням за академічний рік. Якщо брати все по верхній планці (і харчування, і проживання), то сума запросто може перевалити і за $ 100 000 щорічно.

Цікаво, що у складі Массачусетського технологічного інституту п'ять шкіл. Найбільш затребувана - це інженерна школа, в якій навчається близько 70% бакалаврів і 45% учнів магістратури та докторантури. На другому і третьому місці за популярністю йдуть школи точних і природничих наук і школа менеджменту. Найпопулярнішими спеціалізаціями серед студентів є комп'ютерні науки, фізика, електронна інженерія, математика і біологія.

Варто зазначити, що остаточна вартість за навчання в університеті для кожного учня буде індивідуальна. При розрахунку оплати враховуються досягнення претендента в науці і спорті, рекомендації з інших навчальних закладів і компаній, соціальний стан, дохід його сім'ї і ряд інших чинників.

Університети можуть надавати фінансову допомогу своїм учням. Так, в тому ж Массачусетському технологічному інституті відзначають, що середня плата за рік для тих, хто отримує фінансову допомогу від університету, становить всього близько $ 24 000.

Таким чином, вартість європейського або американського освіти складається із сукупності факторів, в числі яких: вартість самих занять з гонораром викладачів, в числі яких також нобелівські лауреати, комфортабельне проживання та харчування, а також можливість практично інтегруватися в передові наукові лабораторії на території вузу. Це дозволяється доторкнутися до найсучасніших дослідницьких програм, набуваючи тим самим дорогоцінний досвід фахівця найвищого рівня, для якого подібного роду практика відкриє потім кар'єрні двері в будь-яку системоутворюючу компанію світового значення.

Якщо вам сподобався один з університетів зі списку вище, але вас сильно засмучує вартість навчання, не поспішайте здаватися. Існує досить багато різних фондів, які видають гранти і стипендії на навчання. Хто знає, можливо, вам пощастить навчатися в Стенфорді або Гарварді навіть безкоштовно.

Автор - Кирило Рудовіч, провідний експерт «Альпарі Євразія».

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода