Трикутник "користувач, відео, продажі" — тренди візуального маркетингу від провідних експертів ринку і не тільки

Тарас Горбул, засновник та CEO маркетингової агенції Superheroes, розповідає про те, як користувачі соціальних мереж можуть допомогти бренду з продажами, навіщо знімати вертикальне відео та чому популярні ролики без звуку

Коментарі 7541

TikTok як один із головних інструментів відеомаркетингу

Згідно з аналітикою Statista, популярність TikTok з кожним роком набирає обертів. Якщо ще 2018 року ця соціальна мережа мала 55 мільйонів активних користувачів, то 2021 року цей показник збільшився майже в 20 разів — у вересні минулого року він досяг 1 мільярда людей. Доступність відеороликів, можливість для будь-кого бажаючого стати автором відео та поділитися своїми думками на будь-яку тему – все це зробило TikTok популярним у всьому світі.

Маркетологи швидко зрозуміли, що безглуздо не використовувати соцмережу з найбільш завантажуваним додатком у своїх цілях. І тут постало питання: як у короткому відео вмістити всю необхідну інформацію про товар чи послугу? Виявилося, що це не так складно, як здається.

Замість того, щоб намагатися змусити користувачів підписатися на сторінку вашого бренду та черпати інформацію звідти, достатньо стимулювати створення контенту для своїх каналів. Але зі згадкою вашого бренду. Для цього можна розробляти реферальні програми, пропонувати бонуси чи заохочення. Та просто попросити про це своїх діючих фоловерів, зрештою. Усе. Тепер ділимося відео у своєму акаунті та пожинаємо плоди реклами, створеної чужими руками.

ЯкорьПрямі трансляції не здають позицій

Здається, що формат коротких роликів TikTok готовий повністю витіснити інші відеоформати. Проте це далеко не так. І не останню роль у цьому зіграла пандемія, яка змусила мільйони людей у ​​всьому світі залишатися на самоізоляції та відмовитися від звичного проведення часу. Якщо вірити дослідженням Ofcom, у період пандемії доросле населення проводить 40% свого часу перед телеекранами та моніторами ПК та ноутбуків. А час використання стрімінгових послуг подвоюється.

То чому б не використати цей факт для реалізації своєї маркетингової стратегії? — подумали ми. І використали. У процесі роботи над створенням сайту музиканта Влада Чеховича, відомого як Dj Lutique. Ми вбудували в ресурс пряму трансляцію відео з його Instagram. Завдяки цьому музикант став значно ближчим до своїх шанувальників.

ЯкорьЧас перевертати відео

Ви знаєте, наскільки кількість користувачів мобільних пристроїв перевищує кількість шанувальників ПК та ноутбуків? Статистика Perficient свідчить, що 68% світового інтернет-трафіку йде на мобільні гаджети. Тоді як вірними стаціонарним комп'ютерам залишаються лише 29% користувачів. Логічно знімати відео, яке можна переглядати не лише на широкому екрані ПК чи ноутбука, а й на смартфоні. А для цього воно має бути вертикальним.

Якщо раніше такий формат мали переважно ролики для TikTok, то зараз ця тенденція простежується абсолютно скрізь. Чому? Так це просто вигідно маркетологам – відео більше не потрібно оптимізувати для кожного пристрою. А це означає мінус додаткові витрати.

ЯкорьВибір на користь відео з розширеними можливостями

Популярність відеороликів, які дозволяють споживачеві взаємодіяти з рекламою, зростає. Ефективний маркетинговий інструмент – VR/AR та панорамні відео. Адже потенційним клієнтам важливо бачити у деталях те, за що вони платять.

Але, виявляється, подивитися товар – далеко не завжди означає купити його. Як каже аналітика Statista, 69,8% відвідувачів онлайн-магазинів кидають свої кошики, не завершивши покупку. А ресурс Shopify стверджує, що у 18% випадків причина цього – складнощі з оформленням замовлення.

Щоб вирішити цю проблему, були вигадані інтерактивні відео з можливістю покупки. Вони дозволяють придбати рекламований товар миттєво. Додайте на відео клікабельні точки для швидкої покупки – і вашим клієнтам не залишиться часу на довгі роздуми.

ЯкорьСтавка на короткометражні відео для соцмереж

Зосередивши увагу на TikTok, не раджу забувати і про інші соціальні мережі, які не менш популярні, а в деяких випадках мають навіть більше активних користувачів. У 2021 році лідерами серед усіх соціальних медіа визнано Facebook з кількістю користувачів, що наближається до 3 мільярдів, і Youtube – тут "мешкає" 2,3 мільярда людей.

Короткі відео не лише привертають увагу ширшої аудиторії, а й спричиняють значне зниження витрат на створення рекламного контенту. Погодьтеся, невеликий ролик зняти значно дешевше, ніж повноцінну рекламу для ТБ.

Працюючи над запуском ринку нового бренду “Буду”, наша команда вирішила не втрачати цю можливість і створила для клієнта 20 рекламних роликів, які були запущені на їх youtube-каналі. Короткі, але надзвичайно ємні та влучні, вони змогли зачепити увагу ЦА. Результати нашої роботи перевершили всі очікування замовника – за перші 3 дні ми отримали 150 клієнтських заявок. І це при тому, що продукт був абсолютно новим та незнайомим для споживача.

ЯкорьКраще один раз побачити або чому ефективні відео без звуку

Продовжуючи тему відео реклами в соцмережах, варто згадати дані статистики, яку я нещодавно зустрів на ресурсі Instapage – тільки 12% користувачів Instagram дивиться відео з включеним звуком. Причина банальна – звук не скрізь доречний, особливо якщо під рукою немає навушників.

Який вихід із ситуації? Тотальне застосування субтитрів. Можливість увімкнути звук теж можете залишити – для тих 12%. Дослідження, результати якого надані тим самим сайтом, показало, що у разі застосування субтитрів кількість переглядів відео зросла на 16%, а реакцій на нього більш ніж на 17%.

При розробці маркетингової стратегії не забувайте про її візуальну складову. Експериментуйте з форматом, досліджуйте нові платформи, але й не забувайте про тенденції, перевірені часом. Це дозволить значно збільшити охоплення аудиторії. А це означає, що більше клієнтів, більше продажів, більше прибутку.

За матеріалами прес-релізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода