Тролі виграють битву за інтернет

Колишня виконавчий директор Reddit Еллен Пао написала резонансну колонку про зростання кількості образ та залякування в інтернеті.

Комментарии 766

Елен Пао (Ellen Pao) цього місяця залишила свою посаду у Reddit – глобальному ресурсі, що поєднує функції новинного сайту та всесвітнього форуму. Довгий час перед цим керівництво ресурсу повідомляло про постійну боротьбу із тролями та образами, які почастішали серед користувачів. Про цей досвід Еллен написала у колонці для Washington Post.      

 «Інтернет почався як бастіон вільних висловлювань, він заохочував до широкого залучення та різноманітності ідей,  - пише вона. – Згодом, однак,  ця відкритість зробила можливим переслідування людей за їх погляди, досвід, зовнішність та демографічні дані. Балансування між свободою висловлювання та захистом учасників завжди було викликом для відкритих платформ в інтернеті. Але балансування стає важчим. Тролі виграють».

 Авторка наводить дані дослідження  Pew Research, згідно з яким 40% он-лайн користувачів стикались із кібербулінгом, образами та залякуваннями. 70% молоді віком від 18 до 24 років сказали, що вони були жертвою образ. Найбільше від цього страждали жінки та представники меншин.

Елен Пао каже, що розробники інтернету не усвідомлювали, наскільки це може бути зручний інструмент для тих, хто прагне завдавати шкоди іншим: «І користувачі, які є найбільшими “хуліганами”, будуть нагороджені великою увагою за свою поведінку».

Елен Пао розповідає про численні заходи, які вживала адміністрація Reddit для того, щоб зменшити активність тролів. В результаті, вона та її команда самі стали жертвами жорстоких образ, погроз смертю та спроб опублікувати їх приватну інформацію. У відповідь Reddit вживала ще більше кроків, щоб запобігти поганій поведінці, зокрема вони подвоїли кількість співробітників з ком’юніті-менеджменту, найняли двох досвідчених менеджерів,  аби покращити діяльність та навчання всієї команди. Reddit також найняв нових працівників у відділ інженерів та продукт-менеджера, який мав розвивати інструменти, що допомагають модераторам-волонтерам.   

«Цю проблему нелегко вирішити…Велика частка  інтернет-аудиторії полюбляє  гострий контент та екстремальну поведінку деяких користувачів; вона хоче бачити погане та добре, тож стає все важче позбуватись потворного», - пише Елен Пао та додає, що ніхто ще не зміг провести межу між «поганим та потворним» - або ж принаймні знайти бізнес-модель, яка б підтримала цю межу.  

«То це лишається нам – заявляти про образу, якщо ми бачимо її. Останніми тижнями тролі на Reddit ставали все помітнішими, але водночас інша група користувачів теж заявляла про себе. Спочатку, деякі надсилали мені  позитивні повідомлення. Потім ще більше. Скоро я отримувала  сотні повідомлень щодня, а потім тисячі. Ці повідомлення були поміркованими, добре написаними, щирими та різко відрізнялись від тих меседжів тролів, що зазвичай складаються з декількох слів. Багато хто ділився власними історіями залякування».     Потім користувачі почали писати ці ж повідомлення на Reddit, використовуючи точну інформацію та слова підтримки, щоб боротись із тролями.  

«У битві за інтернет, сила людяності, яка перемагає ненависть, дає мені надію.  Я вболіваю за людей, які боряться проти тролів. Я знаю, ми зможемо виграти». 


По материалам Media Sapiens

Обсудить с другими читателями:
Погода