Ціни та майданчики. Як змінився будівельний ринок Києва у серпні, скільки коштує нерухомість у новобудовах

Кількість активних будівельних майданчиків у Києві зростає, проте все ще залишається майже на чверть меншою, ніж до початку війни

Коментарі 1510
Так у серпні відновили роботи ще 17 будівництв, а загальна кількість активних майданчиків сягнула 173, що на 22% менше, ніж до війни. Про це свідчать дані компанії M4U, яка спеціалізується на інтелектуальних рішеннях у сфері нерухомості.

Найбільше новобудов — 29 ЖК — зосереджено в Голосіївському районі Києва, другий за кількістю — Печерський район, там наразі будується 24 об'єкти. Найменше активних будівництв у Дніпровському районі - всього 10.

Цінова політика

Середня вартість квадратного метру в об'єктах, що будуються, в серпні склала 59 434 грн. Це на 9,1% більше, ніж у липні та на 32,1% більше, ніж у лютому.

При цьому, 66,5% пропозицій зосереджено в ціновому діапазоні від 26 до 32 тис. грн, — переважно це пропозиції комфорт-класу.

Комфорт-клас також продемонстрував найвищі в серпні показники зростання середньої ціни — на 7,9%, до 43 472 грн за кв. м.

Так само, на 7,9% подорожчали новобудови класу еліт, середня вартість квадратного метру в яких сягнула 142 071 грн.

Квадратний метр в новобудовах бізнес-класу здорожчав на 6,3%, до 75 885 грн.

Зростання цін в економ-класі склало всього 2,8%, така нерухомість в серпні коштувала в середньому 31 368 грн за кв. м.

«До лютого ми спостерігали зростання цін, зумовлене скороченням пропозиції на ринку на фоні стабільного попиту, — пояснює засновник M4U Володимир Даниленко. — Зараз, коли попит скоротився на 90%, ціни продовжують зростати через дефіцит будматеріалів, зростання їхньої вартості, необхідність пошуку нових постачальників, а також через зміну курсу долару, до якого прив’язана вартість у більшості девелоперів. Це цілком закономірний процес, який матиме продовження протягом наступних місяців».

Як додали у M4U, традиційно найдорожчі об'єкти зосереджені в Печерському районі, де середня вартість квадратного метру в серпні склала 117 889 грн.

Найдешевше квадратний метр коштує в Дарницькому районі - в середньому 33 799 грн.

За матеріалами biz.nv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода