TVORCHI створили у Києві віртуальний мурал, присвячений Леонтовичу

13 грудня у Києві гурт TVORCHI в партнерстві з компанією-розробником ADVIN відкрили віртуальний мурал на розбитій російськими ракетами стіні.

Коментарі 668

Проєкт присвячений 145-річчю з Дня народження видатного українського композитора Миколи Леонтовича та має на меті через сучасне прочитання привернути увагу суспільства до того, яку силу та міць дає культурна ідентичність.

“У мирний час мурали створюються на стінах цілих будинків. Під час війни - ми створили віртуальний мурал на стіні розбитого будинку. Як знак того, що культурна спадщина має стати фундаментом самоідентифікації кожного українця, яку не зламати.” - розповіли TVORCHI.

На віртуальному муралі можна побачити арт-ілюстрацію самого композитора з символічними елементами: журавлями та розбитим серцем, яку виконала українська художниця Ольга Родзік. AR-зображення супроводжується треком TVORCHI Broken Heart, в якому артисти використали семпл народної пісні “Налетіли журавлі” в обробці Миколи Леонтовича. У всьому світі знають “Щедрик” Леонтовича, але крім нього у репертуарі композитора більш як 150 творів. Саме вони надихнули артистів на створення треку Broken Heart та реалізації проєкту.

“В нашому суспільстві все ще живе комплекс “недо”, який створювався на порівнянні з усім російським: їх література — краща, мова — більш звична, художники та музиканти — талановитіші. Але це не так. Ми хочемо оспівувати наших геніїв та видатних митців, яким є Микола Леонтович.” - додали TVORCHI.

Для реалізації проєкту компанія-розробник ADVIN викостала технологію доповненої реальності.

“Відобразити доповнену реальність на зруйнованій будівлі - це питання з зірочкою, цього раніше в Україні ніхто не робив. Ми розробили трекінг з різних сторін будинку, щоб картинка відображалася якісно і кожен українець міг побачити мурал через камеру свого телефону при запуску додатку Instagram.”, - розповіла креативна директорка компанії ADVIN Настя Снадна.

Побачити віртуальний мурал можна у Києві за адресою: вул. Жилянська, 116а.

За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода