У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна

В ефірі транслюють поради, як знайти житло, що робити у разі хвороби, де знайти школу для своєї дитини або як зустрітися з українською спільнотою.

Коментарі 2732
Бельгійське суспільне радіо RTBF — Radio Télévision Belge Francophone — запустив інформаційне радіо для українських переселенців, які через російську агресію були вимушені тимчасово переїхати в Бельгію.
Про це повідломляє Суспільне.

На створеному радіо RTBF Ukraine-Україна (доступне в DAB+ і потоковому (веб- та радіоплеєрі) транслюють аудіопосібник, який допоможе тимчасовим переселенцям з України зрозуміти Бельгію зсередини чи вирішити практичні завдання, зокрема як знайти житло, що робити у разі хвороби, де знайти школу для своєї дитини або як зустрітися з українською спільнотою тощо.

_«Це буде радіо, яке 100% мовитиме українською мовою. Ідея насправді полягає в тому, щоб надати інформаційні послуги українському населенню, якому важко отримати інформацію»_, — зазначив міжнародний редактор редакції RTBF Мехді Хельфат.

У створенні українськомовного аудіоконтенту Бельгійському суспільному мовнику допомагає 25-річний українець Михайло, який тривалий час проживав у Бельгії: _«Коли я приїхав до Брюсселя, я спілкувався з багатьма українцями, і вони мене багато про що запитували. Тоді я зрозумів, що потрібно пояснити, як можна знайти інформацію, співпрацюючи з редакцією RTBF»_.

Окрім аудіоциклу, статті з практичними порадами українською мовою щоденно публікуватимуть на вебсторінці RTBF Україна та на створеному Telegram-каналі RTBF Ukraine.

_«Як суспільне медіа, в нашій ДНК — бути зв’язком між усіма. Для нас було важливим якнайскоріше створити простір, де корисна інформація була б доступною українською мовою. Аудіо та діджитал — це надзвичайні інструменти для цього. Більше, ніж будь-коли світ вимагає від нас бути гнучкими для виконання наших місій»_, — пояснюєЖан-Поль Філіппо, генеральний адміністратор RTBF.

«UA: Перший» та інші платформи Суспільного продовжує спільний інформаційний марафон з усіма медіагрупами країни — UAразом.

За матеріалами https://stv.detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода