У чому головні відмінності дешевих та дорогих парфумів

Вибір парфумів зазвичай здійснюється за особистими вподобаннями. При цьому немає різниці, чи використовуєте ви люксові аромати, чи цілком задоволені бюджетними, – варіанти, що вам сподобаються, можуть бути в різних цінових сегментах.

Коментарі 1123

То чи варто витрачати кошти на дорогі парфуми? Звісно, але така відповідь не є категоричною. Варто детальніше зупинитися на питанні вартості духів, що дозволить зрозуміти причину суттєвих цінових відмінностей.

Унікальний склад парфумів

Продукція, створена видатним парфумером, є справжнім витвором мистецтва – за аналогією з музичними творами чи картинами вони впливають на наші почуття, стимулюють емоції. У кожному творінні автор віддає нам частинку себе та власного світосприйняття, саме тому всі без винятку аромати індивідуальні та неповторні. Характерний стиль деяких парфумерів досить легко впізнати в духах.

Дешевші аромати можуть створювати не менш талановиті, проте не такі відомі спеціалісти. Інколи в основу композиції покладаються вже знайомі багатьом формули, які модернізуються внаслідок іншої комбінації певних нот та відтінків.

Вартість інгредієнтів

Висока ціна розкішних парфумів також залежить від якості та походження сировини, з якої вони виготовляються. Ексклюзивні бренди в цьому питанні безкомпромісні, вони вибирають тільки кращі ароматичні есенції, отримані безпечними та екологічними методами. Звісно, це впливає на вартість парфумів. У питанні ціни можна провести паралель із дорогим вином, смак якого залежить від регіону вирощування та погодних умов у певному році.

Цікавим трендом люксової парфумерії є створення ароматів виключно з натуральних компонентів. Так зване повернення до джерел відрізняється неабиякою технічною складністю та вимагає майстерності. Відповідно, вартість таких парфумів є високою.

Особливості дизайну пакування

Зовнішній вигляд флакону духів елітного класу відрізняється від бюджетних. Деякі унікальні ємності з часом можуть навіть набути цінності як предмет колекціонування завдяки своїй винятковій декоративності. Колись флакони для парфумів створювали скульптори та ювеліри.

Чи повинні парфуми бути дорогими 

Насправді ні. Дуже часто люди з великими фінансовими можливостями обирають зовсім не найдорожчі аромати, хоча можуть дозволити собі подібні трати. Насамперед на парфумерію впливає не її ціна, а рН тіла та гормони. Той самий аромат на шкірі різних людей відчуватиметься трохи інакше. У одного він зникне швидко, в іншого будуть виділятися солодкі нотки, у третього запах буде неприємний чи невиразний, а в наступного красиво розквітне й триматиметься довго. Якщо духи виготовлені з натуральних компонентів, то таких неприємних відчуттів, як нудота чи головний біль, зазвичай немає. Коли справа доходить до запахів зі штучних інгредієнтів, негативні реакції можливі, тому тут варто бути обережнішими.

Великі витрати в парфуми подібні будь-яким інвестиціям в предмети розкоші – без них можна обійтися. Однак, якщо ви вже вирішили потішити себе ексклюзивною покупкою, варто подбати про вибір якісного продукту.

Обговорити з іншими читачами:
Погода