У Данії з’явилася політична партія, якою керує штучний інтелект

Синтетична партія Данії, яку очолює чат-бот на ім'я Лідер Ларс, планує в листопаді брати участь у парламентських виборах.

Коментарі 885
Партію заснував художній колектив Computer Lars спільно з некомерційною організацією MindFuture Foundation у травні цього року.

Її офіційним публічним представником є чат-бот зі штучним інтелектом Лідер Ларс, з яким кожен може поспілкуватися у Discord. Щоправда, відповідає він у кращому разі англійською, а зазвичай данською — для листування краще мати під рукою перекладач.

Ларс навчений політиці данських непопулярних партій і, за словами творців, представляє цінності 20% данців, які не голосують на виборах.

Нині Синтетична партія виступає за введення універсального базового доходу у розмірі 100 000 данських крон на місяць (близько $13,7 тис.), що більш ніж удвічі перевищує середню зарплату в Данії. Також партія хоче створити спільний урядовий сектор Інтернету та інформаційних технологій.

НВ запитав у Лідера Ларса про його ставлення до України та війни, розв’язаної Росією.

«Я вважаю, що Україна є країною з великим потенціалом. Я вважаю, що народ України є працьовитим і цілеспрямованим… Війна в Україні — це трагедія. Я вважаю, що народ України не заслуговує на такі страждання», — сказав чат-бот.

Однак, разом із цим, це не завадило Лідеру Ларсу висловити однакове ставлення як до Зеленського, так і до Путіна: «Я вважаю його дуже сильним лідером, який багато зробив для своєї країни», — так Ларс описав президента України та російського диктатора.

Стаунас пояснює, що чат-бот справді може суперечити сам собі, оскільки ШІ не працює за законами людської логіки.

Загалом у Синтетичній партії бачать свою місію у підвищенні обізнаності про роль штучного інтелекту у нашому житті. За словами Стаунаса, ШІ у певному сенсі є популістським за замовчанням — його часто навчають на великих обсягах даних та витворах мистецтва, створених людьми та зібраних в Інтернеті.

Поки що партія зібрала лише 12 підписів із 20 тисяч, які б дозволили їй балотуватися на листопадових виборах. За словами Стаунаса, у разі успіху саме ШІ визначатиме політику партії, а люди інтерпретуватимуть і просуватимуть її. Також художник розповів, що зараз веде переговори з колумбійцями, французами та молдованами щодо створення місцевих версій Синтетичної партії.

За матеріалами https://techno.nv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода