У Києві побудували найвищу у світі Дженгу, щоб привернути увагу до психічного здоров’я чоловіків

У понеділок 20 вересня у Києві на Контрактовій площі збудували шестиметрову «Дженгу», щоб привернути увагу до однієї з найбільш замовчуваних проблем в Україні – психічного здоров’я чоловіків

Коментарі 1997

Відома гра у формі башти стала уособленням чоловічої психіки, яка будується на відмовках та замовчуваннях. Інсталяція  є однією зі складових великої інформаційної кампанії «Почни говорити - стане легше», яка націлена на те, щоб говорити про психологічні проблеми чоловіків. Бо ж чоловіки звикли до стереотипів, що треба бути сильним, не жаліти себе, «не бути тряпкою».

Щоб показати наочно те, як психіка рано чи пізно не витримає поганого ставлення, агенція plusone social impact вирішила побудувати найвищу у світі Дженгу. Вона складається з блоків-елементів, на яких прописані звичні для чоловіків проблеми, а також відмовки, якими прийнято ці проблеми маскувати. Це символічна ілюстрація вразливої психіки українських чоловіків, які не говорять про переживання, тримають все в собі, залишаючись сам на сам із проблемами. І, очевидно, рано чи пізно така конструкція має зруйнуватись, що є прямою аналогією з ментальним здоров’ям чоловіків, яке не буде міцним, якщо ним не піклуватись.

Проблема ментального здоров’я чоловіків є особливо актуальною саме зараз. Українці уже сім років живуть в країні, на сході якої тривають бойові дії. Вже майже два роки світ живе в умовах пандемії COVID-19. Це породжує невпевненість у майбутньому, відчуття безвиході, страх та депресію. Через це у світі зростає кількість повідомлень про домашнє насильство. Психологи відзначають, що на 50% зросла кількість людей з депресіями та тривожними станами. Особливо через це страждають чоловіки: в Україні вони вдвічі частіше, аніж жінки, вчиняють самогубства.

Участь у відкритті інсталяції взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Ан Нгуєн, регіональна координаторка з питань біженців Посольства США в Україні Рене Ларів'єр та відомий український баскетболіст Станіслав Медведенко.

Кампанія дала перші результати: чоловіки, які раніше вкрай рідко дзвонили на гарячу лінію і дуже соромилися цього, почали телефонувати значно частіше.

«Як тільки почалась ця інформаційна кампанія, кількість звернень від чоловіків збільшилась. В деякі дні буває, що 70% з тих, хто телефонує – це чоловіки. І тільки 30% жінки. До цієї кампанії було фактично навпаки. В нашому суспільстві це велика удача, що в людини є можливість в критичній ситуації отримати допомогу, яка часто змінює її життя в кращий бік», – розповів психолог гарячої лінії Міжнародної організації з міграції Олексій Бердник. 

Проект в Україні реалізується Міжнародною організацією з міграції в Україні за фінансування Бюро у справах населення, біженців та міграції Державного департаменту США. Над втіленням та реалізацією проекту працювало агентство plusone social impact.

Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які зазнали наслідків конфлікту, протидїє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

За матеріалами прес-релізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода