У Києві стартувала Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

У Києві відкрилась перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва, головна тема якої — “З0 років Свободи”.

Коментарі 2149

На Бієнале представлені 50 унікальних і різноманітних інсталяцій — від класичних до найновітніших: аудіовізуальні, відео-арт, кінетичні-, VR- та NFT-експонати, що представлені на 700м² сучасної медіа галереї ARTAREA в Києві.

З 15 по 30 жовтня кожен має можливість відвідати Бієнале з роботами художників з 15 країн, а саме — з Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї, Сінгапуру та України.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Королівства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID) вхід для всіх відвідувачів — безкоштовний.

На відкритті Бієнале були присутні: Пан Хав'єр Фуентес, радник посольства Королiвства Iспанiï в Украïнi, куратори Бієнале — Юрій Лех та Валерій Коршунов, та митці — Соліман Лопес (Іспанія), Анаїс Мед тен Анкст (Франція), Сандрін Дюм'є (Франція), генеральний директор Item Media Адольфо Санчес (Іспанія), Тая Кабаєва (Україна).

Український куратор Бієнале Валерій Коршунов: «30 років свободи» - тема першої Української Бієнале Цифрового  Медіа мистецтва, що осмислює стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду. Через сучасні роботи міжнародних митців ми презентуємо погляд зсередини — з України та ззовні, через залучення міжнародних митців, міжнародного куратора та інтернаціональної програми”.

Юрій Лех, міжнародний куратор: “Те, що ми представили на виставці – це мікрокосмос! Сучасне діджитал-мистецтво представлено сьогодні надзвичайно широко. Ми обрали найкращі експонати, що як найінформативніше та якомога ширше познайомлять з таким видом мистецтва, з цифровим форматом. Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — унікальна можливість познайомитись із світовим сучасним мистецтвом у Києві”.

Хав'єр Фуентес, радник посольства Королівства Iспанiï в Украïнi, керiвник вiддiлу культури: “Такі заходи добре показують, що вони можуть бути чудовим інструментом для взаємного обміну і розвитку культур. Ми дуже задоволені, що на виставці представлено 50 робіт, 17 з яких належать іспанським митцям. Для нас велика честь і гордість, що ми представляємо іспанську культуру, але, разом з тим, бачимо багато творів українських та митців з інших країн, і таким чином знайомимось з іншими культурами та досвідом. В наступному році Іспанія, як і багато інших країн, відзначатиме 30 років дипломатичної співпраці з Україною. Але зараз ми святкуємо відкриття цього грандіозного Бієнале”.

Після офіційної частини куратори виставки Валерій Коршунов та Юрій Лех провели кураторську екскурсію та познайомили гостей з унікальними експонатами.

На першому поверсі експозиції представлена масштабна відеопроєкція, на якій представлені відеоарт роботи міжнародних митців, окремо представлена зона з VR експонатами, та відеороботи українських митців, проєктна інсталяція Marie-France Giraudon. Неймовірний відгук у гостей отримав інтерактивний експонат METAMORPHY від проєкту Scenocosme з Франції. 

Анаїс Мед тен Анкст, працює разом з Gregory Lasserre в проєкті Scenocosme: “Ми працюємо в аудіовізуальному мистецтві вже понад 20 років. Проєкт, що я сьогодні презентую, - це твір про взаємодію людини та навколишнього середовища. Ця взаємодія проходить через дотик – ми запрошуємо людей торкатись до екрана з тканини, що схожий на шкіру» - розповіла мисткиня про свій експонат.

На другому поверсі — зустрічає нас композиція від Олега Харча - Велкам Ілон Маск, інтерактивна інсталяція INCREMENTAL GOD від Румунських художників та ще 7 кімнат з інсталяціями міжнародних художників, які митці презентували особисто.

Адольфо Санчес, іспанський митець представив свій проєкт «Siamesse»: “Твір  «Siamesse» було створено групою митців, що працювали в різних напрямах – аудіовізуальна інсталяція, програмування, тощо. Ти вказуєш свої біометричні дані – вагу, зріст, вік  і програма  створює ваше аудіовізуальне альтер его, яке ви бачите та чуєте на екрані в обмін на ваші персональні дані. Це про наш сучасний діджитальний світ, в якому ми обмінюємо наші особисті дані, створюючи свого діджительного двійника в мережі”.

Свій NFT експонат презентував Соліман Лопес, іспанський художник, директор ESAT LAB: “У проєкті «30 років свободи» я представив свою роботу «Olea». Це назва крипто валюти, код якої зашифровано в нашій ДНК. І ця молекула закапсульована в оливковій олії. Таким чином, я зміг поєднати 2 світи – блокчейн та те, що існує як початкова матерія. Це – аудіовізуальна інсталяція, але краще один раз побачити, ніж багато – почути”.

Закривав перший день Бієнале аудіовізуальний перформанс AFTERSHOCK — масштабна проєкція на будівлю галереї від відомого артиста Herman Kolgen з Канади.

З повною програмою офлайн та онлайн подій, у якій заплановані кураторські екскурсії, нетворкінг події, конференція та аудіовізуальні перформанси, можна ознайомитись на сайті https://ubiennale.com/ та у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/UkrainianBiennale

https://www.instagram.com/biennale.ua/

Відвідати Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва можна щодня з 12:00 до 20:00, у культурно-мистецькому комплексі “ARTAREA”: в Києві по вулиці Софіївська, 11-15. Кожного дня о 13:00, 15:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 ви можете пройти екскурсією по виставці з супроводженням медіаторів. Вхід вільний.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода