Аудіогід дозволяє людям із порушеннями зору не лише почути історію експонатів, але й відчути музей, завдяки аудіодискрипції. Тобто аудіогід має чіткі описи, як самої будівлі, так і виставкових елементів талановитого майстра Йогана Ґеорґа Пінзеля, які дивом вдалося зберегти.
«Безбар'єрність відкриває можливості. Я сама в цьому переконалась тут, у Музеї Пінзеля, занурившись у світ великого генія – через звуки, дотики та візуально. Сила, потужна енергія та водночас спокій, який передають роботи цього майстра скульптури, стали доступними для кожного. І це без перебільшення унікальна подія, яка точно знайде відображення на мистецькій мапі світу. Я дуже хотіла б, щоб досвід львівського музею масштабувався по всій Україні, мистецтво має бути безбар'єрним», – зазначила Олена Зеленська.
Послухати аудіогід можуть усі охочі абсолютно безкоштовно в мобільному додатку MEGOGO у розділі «Аудіо». А також у розділі «Дивись як чутно» на MEGOGO, який доступний на усіх пристроях, на яких працює медіасервіс (Smart TV, смартфони, комп’ютери та інше).
«Це вже наш третій проєкт, створений з ініціативи Олени Зеленської. Робити мистецтво безбар’єрним – одна з наших задач. Вже досить довгий час ми робимо кіно доступним усім охочим. В межах нашої соціальної ініціативи «Дивись як чутно» ми створюємо переклад кіно жестовою мовою для глядачів із порушеннями слуху, і створюємо тифлокоментарі для глядачів з порушеннями зору, адже ми впевнені, що саме таким воно і має бути», – говорить Іван Шестаков, директор зі стратегічного розвитку MEGOGO.
Над сценарієм аудіогіду працювали: Олександра Бонковська – авторка тексту аудіодискрипції, акторка Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької, Народна артистка України; Оксана Потимко – експертка з аудіодискрипції, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», кандидат історичних наук, Заслужений працівник соціальної сфери України, лауреат Державної премії в галузі освіти, громадський діяч, незряча; Леся Банах – консультантка з мистецтвознавства, завідувачка сектору «Музей барокової скульптури XVIII століття Іоанна Георга Пінзеля». Озвучено Юлією Малаховою, дикторкою. Виробництво – MEGOGO Audio.
Нагадаємо, в музеї Пінзеля також працює аудіогід, озвучений Остапом Ступкою. Продукт представлено з ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством розвитку туризму та медіасервісом MEGOGO в межах проєкту зі створення 30-ти аудіогідів українськими культурними об’єктами з нагоди 30-річчя незалежності України.
За матеріалами прес-релізу