У Росії торгівлю в Instagram дорівняють до фінансування тероризму

Відповідний проєкт закону подано до Державної думи Російської Федерації.

Коментарі 2830
Проєкт закону «Про внесення змін до статті 7 Федерального закону "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансування тероризму" забороняє банкам обслуговувати клієнтів, що пропонують послуги з використанням сайтів, доступ до яких на території РФ заборонено. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія заблокувала десятки сайтів, зокрема соцмережі Facebook, Instagram і Twitter. Російські користувачі намагаються обходити заборону за допомогою сервісів VPN, хоча більшість сайтів, що надають послуги захищених мереж, також були заблоковані. Новий закон у разі його ухвалення унеможливить офіційну діяльність на заблокованих платформах навіть з використанням VPN, тому що заборона стосується доменного імені сайту.

У пояснювальній записці окремо оговорюється, що заборона не торкнеться соцмережі VK («ВКонтакті») та сервісу оголошень Avito. Винятки обґрунтовують тим, що попри блокування деяких сторінок на цих ресурсах, «доступ до доменного імені сайтів є необмеженим».

Генеральним директором технологічної корпорації VK є Володимир Кирієнко, батько якого (Сергій Кирієнко) є наближеним до Путіна і зараз обіймає посаду першого заступника керівника адміністрації президента РФ.

Нагадаємо, 4 березня Роскомнагляд ухвалив рішення про повне блокування соціальної мережі Facebook на території Росії. Також Росія заблокувала соціальну мережу Twitter та почала блокувати відеохостинг YouTube. З 14 березня Роскомнагляд обмежив доступ до Instagram на території РФ. Зайти в соцмережі можна за допомогою VPN або інших засобів, описаних у нашій публікації. Але треба пам'ятати, що Росія заблокувала близько 20 VPN-сервісів.

За матеріалами https://ms.detector.media/
Обговорити з іншими читачами:
Погода