У США відкрилася виставка українських плакатів воєнного часу

З 11 листопада по 3 грудня у Колорадо-Спрінгс (США) відбувається міжнародна виставка «Українські Плакати Воєнного Часу».

Коментарі 1071

Роботи десяти українських митців експонуються у Sheppard Project Space Gallery - у галерейному комплексі GOCA Університету Колорадо. На виставці представлені роботи Насті Гайдаєнко (Київ), Олександра Грехова (Київ), Миколи Гончарова (Київ), Закентія Горобйова (Київ), Каті Лісової (Київ), Даші Подольцевої (Київ), Олексія Сая (Київ), Микити Шилімова (Харків), Нікіти Тітова (Київ) та Альбіни Ялози (Київ). Раніше плакати демонструвалися у національному центрі «Український Дім» у Києві та у Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя.

Плакати українських митців інтерпретують правду про воєнні злочини Росії на території України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Проєкт має на меті збір коштів на придбання спеціального медичного обладнання для міського пологового будинку міста Ніжин, що у Чернігівській області.

«У своїй творчості митці показують відображення колективного горя, розпачу, нестерпного болю, скорботи і водночас бажання боротися і перемагати. Це крик про допомогу, декларація нашого незламного духу і хоробрості, гірка іронія і фіксація конкретних подій», - зазначає Олена Сперанська, кураторка виставки, директорка міжнародної резиденції сучасного мистецтва BIRUCHIY, віце-президентка громадської організації «Спілка дослідників сучасного мистецтва».

Співкураторкою виставки стала Дейзі МакГоуен - викладачка, кураторка, письменниця, художниця та директорка галерей сучасного мистецтва UCCS. МакГоуен має  двадцятип’ятирічний кураторський досвід, курувала понад 100 виставок у GOCA, галереї Coburn коледжу Колорадо, а також у регіональних та національних програмах сучасного мистецтва, зокрема у RedLine Contemporary Art Center (Денвер), Arvada Center for the Arts і Durden and Ray (Бендікс Білдінг, Лос-Анджелес). МакГоуен створювала виставки у таких місцях, як Центр Сучасного Мистецтва у Новому Орлеані, Henry Art Gallery, Вашингтонському Університеті, Галереї Університету DePauw у Чикаго та Музеї мистецтв Фішера Університету Південної Каліфорнії (USC).  Дейзі МакГоуен викладає візуальні та перформативні мистецтва на Кафедрі музеєзнавства та галерейних практик Університету Колорадо, а також виступає з доповідями та є авторкою публікацій про сучасне мистецтво та економіку мистецтва.

Виставковий проєкт ініціював та координував випускник коледжу Колорадо, киянин Сергій Похилько, який є організатором публічних заходів у Києві та має тісний зв'язок із Колорадо-Спрінгс.

Подію організовано у партнерстві з Генеральним консульством України у Нью-Йорку, ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» (Україна), Міжнародною мистецькою резиденцією BIRUCHIY (Україна), Національним центром «Український Дім» (Київ, Україна), Cybertone Inc., (США) та Speedpro Imaging LIC (Лонг-Айленд-Сіті, Нью-Йорк, США).

Проєкт також підтримав і місцевий прихильник мистецтва Тім Боддінгтон, президент Альянсу Збереження історії Колорадо-Спрінгс (Historic Preservation Alliance of Colorado Springs), а сезонну підтримку GOCA надають Colorado Creative Industries, Національний Фонд Мистецтв, Місто Колорадо-Спрінгс, LART, Фонд мистецтв Bee Vradenburg та Члени донорського клубу GOCA PAC.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода