Українські школярки спроектували лавочки для дотримання соціальної дистанції

30 школярок запропонували свої ідеї змін у міський простір, аби прилаштувати українські міста до необхідності підтримувати соціальну дистанцію тривали час. Вони створили 3D прототипи міських лавок, що допомагають підтримувати режим соціальної дистанції. Усі проєкти взяли участь у конкурсі модулю “3D моделювання та друк” ініціативи STEM is FEM.

Коментарі 3308

Учасниці модулю представляли 13 українських міст та вписували свої ідеї у простір рідного міста. Ідеї виявилися найрізноманітніші - від інклюзивної лавочки для буккроссинга до лавок-гойдалок для інтровертів. Гран-прі конкурсу здобула 14-річна Ірина Лучин з Івано-Франківська. Переможниця так описує власну ідею: 

“Це лавочка для двох осіб. На ній є місце для дезінфектора. Дерево у горщику та перегородки створюють соціальну дистанцію. Також посередині є ліхтар, що робить лавочку освітленою вночі. Лавочка не просто так називається “Флора”, адже біля сидінь є горщики для квітів, посередині росте дерево, а за основу дизайну для спинки взяті форми рослин”.

Ідею Ірини високо оцінило журі проєкту: 

“Модель Ірини вирізняється складністю та довершеністю форми — деталі акуратно естетичні заокруглені і взагалі форма незвичайна. Для цього Ірина використала інструменти моделювання, які не належать до базових. Багато 3D дизайнерів не завжди приділяють увагу фінальному зглажуванню форми, а Ірина довела справу до кінця. Це вказує на відчуття смаку і на старання”, - прокоментувала роботу одна із освітніх спікерок проєкту дизайнерка Fabricator Fablab Ольга Синякевич. 

Та, звісно, є і можливість для доопрацювання прототипу у майбутньому:

“Окрім загальної естетики, архітектурний елемент повинен бути зручним у використанні. Саме тому, не треба забувати, що вже є визначені норми ергономічних особливостей лавок (наприклад, анатопія спинки, розмір місця для сидіння і т.д.) і було б непогано їх використовувати. Як тільки ці норми знайдуть своє місце, початковий дизайн зміниться, тим паче, якщо лавки позиціонуються як пост-адаптація простору до вимог соціальної дистанції. Тому зараз проєкти більше на стадії концепції, що переживуть немало ітерацій перед етапом фінального архітектурного об’єкту, але їх креативність та потенціал вражає й не залишає байдужим”, - дала свої поради ще одна спікерка проєкту, асистентка програм в Американському домі у Києві Анастасія Макрідіна. 

Модель Ірини Лучин, після її перемоги у конкурсі, було надруковано у масштабі 1:6 до реальних розмірів з PLA-пластику - біорозкладного матеріалу, виготовленого із продуктів переробки кукурудзи, цукрової тростини, крохмалю та целюлози. 

Друге місце посіли ідеї Вікторії Конащук з Києва - моделі лавок відповідно віку аудиторії - та Неллі Тарапатої з Дніпра - модель із сонячними батареями, яка вночі перетворюється на автономний ліхтар. 

На підготовку прототипів у дівчат була усього доба. Конкурс провів проєкт STEM is FEM - благодійна освітня ініціатива, покликана мотивувати дівчат обирати освіту та кар’єру у STEM-напрямках. Для цього кожні два місяці організовуються модулі-знайомства із різними галузями STEM, які дозволяють дівчатам більш усвідомлено обрати для себе майбутню професію.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода