Українська агенція MI Health отримала відзнаку на конкурсі Health for All Film Festival від ВООЗ

Український фільм Impossible став фіналістом на кінофестивалі «Здоровʼя для всіх» (Health for All Film Festival). Створений завдяки ВООЗ, фестиваль став міжнародною платформою для неймовірних історій з усього світу про людей, що стикаються з різними проблемами зі здоров’ям, а також для тих, хто присвячує своє життя поліпшенню здоров’я. Метою фестивалю є залучення нового покоління інноваторів та просування глобальних проблем охорони здоров’я. Така міжнародна відзнака від ВООЗ є першою в Україні та першою для агенції MI Health.

Коментарі 1206

Про що кейс?

Ми мало що знаємо про громадський сектор. Хоча протягом багатьох років українська громадська організація «100% ЖИТТЯ» рятує людей із ВІЛ за допомогою лікування АРТ та відстоює права ЛГБТ-спільнот. Саме ця організація є однією з тих, що ініціювала важливу для України медичну реформу.

Громадський сектор України співпрацює з міжнародними донорами. Їхньою головною метою є збереження людського життя, але зазвичай підтримка поширюється лише на придбання медичних матеріалів і піклування про пацієнтів. Проте повномасштабна війна сильно ускладнила ситуацію і додала багато нових потреб, як-от придбання пального для доставки ліків людям, які ховалися від ракетних обстрілів, або купівля бронежилетів, тому що дорога на роботу стала небезпечною. Ці додаткові потреби не входили в донорські програми, які виділялися суто на ліки. Міжнародний досвід свідчить, що будь-які зміни в процесах роботи донорів чи виділення коштів на нові надзвичайні потреби може забрати багато часу. Ідеться про роки. У нас цього часу не було.

Тому «100% ЖИТТЯ» та агенція MI Health, щоб отримати неможливі кошти на нові потреби, вирішили показати міжнародним організаціям у документальному фільмі ті неможливі речі, з якими зіткнувся український громадський сектор під час війни. Зокрема проведення курсу антиретровірусної терапії серед споживачів інʼєкційних наркотиків, їх забезпечення психологічною підтримкою, контролювання прийому курсу, народження ВІЛ-негативної дитини інфікованою матір’ю — тобто усе те, із чим зіткнулися під час повномасштабної війни.

Робити звичайні буденні речі з початком війни стало важко. Провести інформаційну кампанію про важливість тестування на ВІЛ серед цільової аудиторії — нереально. Залучити донорів до збільшення підтримки, конче потрібної в нових реаліях — неможливо. Але ми, українці, звикли робити неможливе!

Цей короткий емоційний фільм допоміг обійти довготривалі процеси міжнародних донорів та швидко зібрати потрібну допомогу на підтримку громадського сектора в Україні. В результаті багато людей вже отримало та отримує допомогу в боротьбі з хворобою вчасно.

Тепер увесь світ розуміє, що великі неможливі речі в Україні робляться щодня.

Що це за фестиваль?

Започаткований ВООЗ у 2019—2020 роках, Health for All Film Festival має на меті залучити нове покоління інноваторів для захисту глобальних проблем охорони здоров’я. Фільми є потужним засобом підвищення обізнаності, поліпшення розуміння та спонукання до дій.

Щороку в середньому надходить 1 150 кейсів зі 110 країн світу.

Близько 90 робіт обирають як фіналістів і публікують на сайті BOOЗ та на Youtube-каналі.

 video
За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода