Українська ЕТНІКА їде на найбільший ярмарок майстрів та ремісників в Європі MIDA 2022 в Італії

Фестиваль ЕТНІКА відправився до італійської Флоренції, щоб з 23 квітня по 1 травня 2022 показати європейцям неймовірну красу та особливу елегантність стародавніх і сучасних ремесел та народних промислів.

Коментарі 1559

Створення стенду від України на ярмарку MIDA ініціювала та організувала громадська спілка Made in Ukraine та її очільниця Юлія Савостіна на четвертий день війни. Юлія та її Made in Ukraine вже 9 років відкривають українцям і світові, наскільки Україна красива і багата на традиції та креативних майстрів.

На українському стенді європейці зможуть побачити справжню українську етніку та талановиту, живу, сяючу Україну, за яку ми боремося із російськими загарбниками. На відміну від багатьох західних країн, в Україні ще збереглися носії автентичної культури, і саме вони стають активними амбасадорами українства за кордоном.

Підготовка до ярмарку була дуже складною, адже війна в Україні зламала усю логістику всередині країни й поставила під загрозу навіть існування деяких майстерень, що розміщені на близьких до фронту територіях. Але і майстри, і організатори, і волонтери змогли спільними зусиллями зібрати з усієї України безцінні вироби, щоб показати їх в Італії. Це – культурне креативне надбання, за яке воюють українці – наша історія, традиції і світове майбутнє красивої, наповненої талантами України.

На ярмарку буде представлено два види робіт – унікальні народні художні промисли, аналогів яким немає ніде в світі, та сучасні переосмислення народних ремесел у виробах крафтових майстерень. Учасники українського стенду – не масові виробництва, а народні майстри, які у спадок від своїх предків отримали свої талант і вміння. Їх твори, зібрані за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, мають світову художню цінність. Європейська спільнота, затамовуючи подих, розглядатиме українську кераміку Сергія Івашківа, ліжники Руслани Гончарук, домоткані килими Валентини Ткач, кобзи від Андрія Паславського та народне малярство Марії Пікуш.

Окрім цього, у Флоренції будуть показані осучаснені традиційні вміння: гончарство, різьблення по дереву, скляне виробництво, плетіння та вишивка, інші ремесла. Серед крафтових брендів – колекції кераміки Saga Pottery, Dyka ceramics та Druzi.ceramic, скло від Yukush, дерев’яні вироби від «Схвалено бобрами» та Woodstuff, ліжники від Gushka wool та плетені ковдри від Vereta, свічки від Wood Mood, Lay Concrete та Zapashna. Вже за кілька днів їх та багато іншого можна буде побачити на стенді. Саме ці твори чудово пасують до будь-якого сучасного інтер’єру у будь-якому куточку світу, адже це – автентична українська культура на теперішній лад.

Відвідувачів на стенді ЕТНІКИ будуть супроводжувати відомі українці, які зараз вимушено перебувають в Італії та Центральній Європі.

MIDA 2022 відбудеться у флорентійській фортеці Fortezza da Basso вже у 86-й раз. Через ковідні обмеження ярмарок зробив перерву в два роки, тож повертається в квітні 2022 року з новими силами та ідеями. Але, як і традиційно, MIDA збере роботи близько 400 ремісників і творців.

Мета міжнародного ярмарку ремісників у Флоренції – показати світу  сучасну різноманітність ремесел, які розвиваються через постійну взаємодію між традиційними практиками та новітніми технологіями. Особливе місце цьогоріч на ньому посяде стенд України.

Організатор стенду ЕТНІКА на MIDA 2022 – Made in Ukraine за сприяння Міністерства Культури та Інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, медіа-підтримка - портал JetSetter.ua.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода