Український інститут створив першу інтерактивну мапу усіх українських та кримськотатарських студій

Український інститут створив інтерактивну мапу зі 160 осередків українських та кримськотатарських студій у 30 країнах світу.

Коментарі 1472

Мапа описує організаційну форму існування студій — вищих навчальних закладів чи незалежних дослідницьких осередків — як вони функціонують та якими пріоритетами й тематиками керуються у своїй роботі.

Близько третини студій займаються викладанням української мови, історії, літератури. Аналіз показав, що є 13 студій у Китайській Народній Республіці, 2 студії в Японії, по одній в Новій Зеландії, Австралії, Бразилії тощо.

Український інститут постійно наповнює та оновлює базу студій. Якщо у вас є зауваження або уточнення щодо опису Вашої студії, або ж Ви б хотіли додати свій осередок, напишіть на пошту: [email protected]

Українські та кримськотатарські студії — це: 

  • 160 осередків  
  • 31 країна 
  • чотири континенти (крім Африки й Антарктиди) 
  • 43 студії засновані до проголошення незалежності України.

Мапа буде корисною і для дослідників з України, які зможуть налагодити співпрацю з колегами з інших країн, і для представників українських студій за кордоном, які зможуть координуватися між собою. Користувачі можуть переглянути та відфільтрувати студії за параметрами країни, типом студій тощо. Це допоможе знайти партнерів, посилити співпрацю та створювати спільні проєкти.

Проєкт також передбачає підготовку аналітичного звіту, який розгляне ключові особливості розвитку українських студій на сучасному етапі, найважливіші перепони, з якими стикаються українські студії у своєму розвитку та можливості й виклики, що постали перед ними після повномасштабної агресії Росії у лютому 2022 року.

Скористатися мапою можна за посиланням.

За матеріалами https://detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода