Український ринок будівництва і будівельних матеріалів: результати 12 міс. 2021

Згідно з результатами щомісячного аналітичного дослідження «Огляд розвитку будівельної галузі України» від PAU, за 12 міс. 2021 український ринок будівництва виріс на +5,1%, а ринок будматеріалів - на +16,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Загальна тенденція ринку - фаза зростання ринку будіндустрії України і прискорення тенденцій до зростання.

Коментарі 3778

Обсяг виконаних будівельних робіт за січень-грудень 2021 склав 254 млрд. грн. (+5,1)% до 2020, за рахунок: (+16,8)% житлове будівництво; (+3,2)% нежитлове будівництво; (+3,1)% інфраструктурне будівництво (тут і далі без урахування статистики по тимчасово окупованам територіям Криму, частини Луганської та Донецької обл.). В ТОП3 будівельних регіонів увійшли Київський регіон, Одеський, Дніпропетровський, частка яких склала понад 50%. Драйверами росту залишаються проекти „Великого будівництва“, запуск державної програми з іпотечного кредитування, а також запуск реформованої ДІАМ (колишня ДАБІ), які, як очікується, зможуть вивести будіндустрію України в 2022 році на новий розмір – понад 300 млрд. грн. на рік. В той же час, енергетична криза в Європі, а також загроза нового вторгнення РФ на територію України, призведуть в 2022 році до більш активного росту будівельної діяльності в Західній Україні і більш активного зростання цін на будівельні матеріали. Як повідомляло агентство PAU раніше, обсяг виконаних будівельних робіт за 2020 рік склав 202 млрд. грн. (+4,0)% до 2019, за рахунок: (-18,5)% житлове будівництво; (-2,7)% комерційне будівництво; (+14,8)% інфраструктурне будівництво. Індекси наведені в порівнянних цінах. Розширений аналіз по ринку представлений в щомісячному "Огляді розвитку будівельної галузі України" від PAU.

За січень-грудень 2021 обсяг реалізації будівельних матеріалів склав (+16,3)% до аналогічного періоду минулого року. Портфельний аналіз ринку будівельних матеріалів за основними сегментами показав розкид динаміки від (-12%) до (+64%), при цьому, 75% сегментів показали позитивну динаміку (за цей же період в 2020 році частка зростаючих сегментів становила 60%). Як зазначалося раніше агентством PAU, за 2020 рік обсяг реалізації склав (0%) до 2019 року. Індекс динаміки ринку будівельних матеріалів розраховується на основі 9 базових ринків *. Портфельний аналіз включає аналіз 20+ ринків. Розширений аналіз по ринку представлений в щомісячному "Огляді розвитку будівельної галузі України" від PAU. * - 9 базових ринків: цемент, товарний бетон, ЗБВ і ЗБК, металоконструкції, сендвіч-панелі, конструкції світлопрозорі, керамічна цегла, газоблоки, силікатна цегла.

Результати щомісячного аналітичного дослідження «Огляд розвитку будівельної галузі України» від PAU.

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода