Український ринок будівництва і будівельних матеріалів: результати 9 міс. 2021

За 9 міс. 2021 український ринок будівництва виріс на +3,2%, а ринок будматеріалів - на +14,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Коментарі 3989

Згідно з результатами щомісячного аналітичного дослідження «Огляд розвитку будівельної галузі України» від PAU, за 9 міс. 2021 український ринок будівництва виріс на +3,2%, а ринок будматеріалів - на +14,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Загальна тенденція ринку - фаза зростання ринку будіндустрії України і прискорення тенденцій до зростання.

Обсяг виконаних будівельних робіт за січень-вересень 2021 склав 149 млрд. грн. (+3,2)% до 2020, за рахунок: (+18,4)% житлове будівництво; (-2,0)% комерційне будівництво; (+1,3)% інфраструктурне будівництво (тут і далі без урахування статистики по Криму і зони АТО). В ТОП3, за версією PAU, в сфері житлового та нежитлового будівництва увійшли: непублічна ТОВ «Моноліт будсервіс», ТОВ «БК «Інтергал-буд», АТ «Трест Житлобуд-1», в сфері інфраструктурного будівництва – ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл», ТОВ «РДС». Слід звернути увагу, що будівельний ринок вийшов в зростання на 2 місяці раніше, в порівнянні з минулим роком, тому, при збереженні поточної динаміки, можна очікувати зростання українського ринку будівництва в 2021 році на 5-6%. Драйверами росту є нарощування темпів реалізації проектів „Великого будівництва“, запуск державної програми з іпотечного кредитування, а також запуск реформованої ДІАМ (колишня ДАБІ). В той же час, небувале подорожчання газу у жовтні на європейському ринку може вдарити по багатьом виробникам, у тому числі будівельної продукції. Багато підприємств поки ще не відчули на собі у повній мірі стрибок цін на блакитне паливо, тому що промисловість в Україні купує газ за довгостроковими контрактами. За оцінками Нацбанку частка енергії у виробництві будівельних матеріалів становить до 10%, з яких 60% припадають на природний газ. Динаміка росту цін за 9 міс. на будматеріали склала 3-8%. Зростання цін може пришвидчитись на початку 2022 року. Основні фактори: жовтневе зростання цін на природний газ та підвищення тарифу на вантажні перевезення залізницею з 01.01.2022. Як повідомляло агентство PAU раніше, обсяг виконаних будівельних робіт за 2020 рік склав 202 млрд. грн. (+4,0)% до 2019, за рахунок: (-18,5)% житлове будівництво; (-2,7)% комерційне будівництво; (+14,8)% інфраструктурне будівництво. Індекси наведені в порівнянних цінах. Розширений аналіз по ринку представлений в щомісячному "Огляді розвитку будівельної галузі України" від PAU.

У вересні 2021 року об`єм збуту будівельних матеріалів на ринку України * склав 4,1 млн.т (+2,5% до серпня 2021). За січень-вересень 2021 обсяг реалізації склав (+14,9)% до аналогічного періоду минулого року. В ТОП3, за версією PAU, в сфері постачання матеріалів для будівництва увійшли: ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Метінвест-СМЦ», ТОВ «АВ Метал Груп». Портфельний аналіз ринку будівельних матеріалів за основними сегментами показав розкид динаміки від (-9%) до (+ 65%), при цьому, 80% сегментів показали позитивну динаміку (за цей же період в 2020 році частка зростаючих сегментів становила 60%). Як зазначалося раніше агентством PAU, за січень-вересень 2020 року обсяг реалізації склав (-3%) до аналогічного періоду 2019 року. Індекс динаміки ринку будівельних матеріалів розраховується на основі 9 базових ринків *. Портфельний аналіз включає аналіз 20+ ринків. Розширений аналіз по ринку представлений в щомісячному "Огляді розвитку будівельної галузі України" від PAU. * - 9 базових ринків: цемент, товарний бетон, ЗБВ і ЗБК, металоконструкції, сендвіч-панелі, конструкції світлопрозорі, керамічна цегла, газоблоки, силікатна цегла.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода