Українським журналістам під час війни найбільше потрібна фінансова і експертна підтримка

«Інструкції про те, як діяти надходять пізніше, ніж треба діяти», — відповів один із респондентів щодо труднощів, які виникають під час роботи.

Коментарі 2046

Українські журналісти розповіли Комісії з журналістської етики про свої потреби, проблеми і виклики під час війни.  

Опитування проводилося Комісією з журналістської етики з 21 по 31 березня. Усього було опитано 136 осіб. Дослідники фокусувалися на складнощах роботи журналістів під час воєнного стану та можливих шляхах їх подолання через надання роз’яснень та рекомендацій.

Відповідаючи на питання про те, якої допомоги медійники потребують першочергово, журналісти сказали про фінансування (62%), експертну підтримку (19%),  психологічну підтримку (8%), юридичну підтримку (2%)  та «інше» (9%).

У 58% повністю або частково виникають складнощі в роботі під час висвітлення тем, пов‘язаних з війною, лише у 30% складнощів не виникає. 12% не відповіли на це питання.

Також журналісти перелічили складнощі, що виникають під час роботи. Наводимо деякі відповіді:

  • «Нові виклики, з якими ми не стикались».
  • «Багато людей бояться надавати інформацію, відповідати на питання і тому подібне. Більше, ніж у порівнянні з довоєнним станом».
  • «Комунікація з офіційними особами, відмовляються коментувати, контактувати».
  • «Дуже складно втриматися від нецензурної лексики».
  • «Інколи важко визначити, яку інформацію подати читачам, щоб не викликати паніки серед населення».
  • «Інструкції як діяти надходять пізніше, ніж треба діяти».
  • «Як тримати баланс між правдивою (наскільки це можливо) інформацією та тією, яку слід подати читачам, щоб підтримувати дух?».
  • «Негативна реакція читачів на матеріали, що пов’язані з війною».

Згідно з даними опитування, 87% медійників обов‘язково верифікують інформацію, перш ніж її поширити, 12% – верифікують частково, 2% було важко відповісти.

Щодо стандартів журналістики, 74% опитаних медійників вдається тримати баланс між бажанням терміново розмістити отриману інформацію та верифікацією цієї інформації, 23% вважають, що частково вдається і 3% не відповіли прямо на запитання.

З результатами опитування можно ознайомитися за цим посиланням.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода