Українці, віком 35-44 років, є найщасливішими

Українська дослідницька компанія Gradus Research провела дослідження на тему щастя та визначила, хто є більш щасливим: жінки чи чоловіки, у якому віці українці є найщасливішим та чи впливає регіон проживання на рівень щастя.

Коментарі 1291

По всьому світу час від часу проводять дослідження про щастя. Напевно, найвідомішим із них є дослідження, що проводиться в Данії, яке лягло в основу концепції хюґе. Це здатність цінувати звичайні задоволення життя і насолоджуватися моментом.

Не зважаючи на те, що щастя є розтяжним поняттям, у людей є спільні критерії, за якими вони його вимірюють. Для українців - це непроста категорія зі своїми особливостями. Це і не дивно: політичні та економічні зміни, ситуація з коронавірусом та інше не є благополучною середою для обов’язкових умов щасливого життя. Згідно з опитуванням, українці також запозичили декілька ключових правил скандинавів (наприклад, здоров’я та щастя близьких). За думкою респондентів, саме такими є 5 головних умов для щастя:

  • здоров’я власне та близьких людей (78%),
  • грошова забезпеченість (65%),
  • безпечне і мирне життя (51%),
  • наявність власної родини (дітей, чоловіка/дружини) (47%)
  • щастя близьких людей (46%).

Згідно з результатами дослідження, в середньому жінки більш щасливі за чоловіків – вони оцінили свій рівень щастя в середньому на 6,2 бали за 10-бальною шкалою проти 5,6 балів серед чоловіків.

Люди, віком 35-44 років, є найщасливішими серед усіх вікових груп. Їхній індекс щастя становить - 6,3 бали. Тоді як найменш щасливими себе відчувають люди, старші 55 років – 5,6 балів.

Серед усіх українців жителі Північного регіону відчувають щастя найбільше з усіх - 6,4 бали, тоді як найменш щасливими виявилися мешканці Західного регіону (5,2 бали).

Комфорт і доступність багатьох сервісів у великих та середніх містах робить їхніх жителів більш щасливими, ніж мешканців малих міст - 6,0 балів проти 5,6.

“2020 рік не можна назвати легким та спокійним, і тому порівняно з результатами дослідження щастя, яке було проведене у листопаді 2019 року, українці стали рідше відчувати себе щасливими – 5,9 проти попередніх 6,4 балів. Матимемо надію, що ситуація стабілізується і ми станемо більш щасливими у 2021.”, - відмічає Євгенія Близнюк, CEO & Founder Gradus Research.

Не менш важливим чинником для щастя людини - є достатня кількість відпочинку та сну. Науково доведено, що порушення сну та його нестача призводять до стресів та тривожних станів. А згідно з опитуванням Gradus, майже 23% опитаних сплять усього 4-6 годин на добу. Більша частина українців (53%) в середньому витрачає на сон 6-8 годин.

Повний звіт ви можете знайти за посиланням: https://gradus.app/uk/open-reports/

Дослідження було проведене соціологічною компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 29-30 січня 2021 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода