Українці закликають увесь світ змінити адреси посольств і консульств Росії на вулицю України

28 березня у 53 містах 34 країн світу стартувала кампанія Ukraine Street, яка закликає місцевих мешканців підтримати перейменування вулиць з посольствами та консульствами Росії на вулиці України.

Коментарі 3111

Це стане символічним актом підтримки українського народу, який захищає свою незалежність у війні, розпочатій Росією. Кампанію підтримало МЗС України.

Ідея проєкту виникла у відповідь на цинічні намагання Росії і Володимира Путіна перекрутити історію України та “скасувати” незалежність нашої держави. Необхідність ходити вулицями України до своїх посольств по всьому світу стане чудовим щоденним нагадуванням представникам Росії про суверенітет України, а також її відданість цінностям демократії та свободи.

“Розмістити російські посольства по всьому світу на вулицях України – це також частина наших зусиль з ізолювання Росії та депутинізації світу. Росіянам доведеться буквально читати назву «Україна» скрізь і завжди. Щоденне нагадування про те, що Україна – суверенна держава, яка переможе і існуватиме завжди, як би Росія не намагалася заперечити наше право на існування”,  – зазначив Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України.

На сайті https://www.uastreet.world/ зібрані посилання на петиції щодо перейменування вулиць, де розміщуються посольства і консульства держави-агресора в усіх зазначених містах. Кожен українець може допомогти проєкту, якщо запросить своїх рідних і друзів за кордоном підписувати петицію для того міста і країни, де вони перебувають.

Долучитися до кампанії мешканці інших країн можуть наступним чином:

  1. Знайти на сайті uastreet.world посилання на існуючу петицію для свого міста і підписати її. Або повідомити організаторам про необхідність створити нову петицію, якщо міста немає у переліку.
  2. Поділитися петицією з друзями та місцевою спільнотою.
  3. Звернутися безпосередньо до свого муніципалітету і місцевих депутатів з проханням перейменувати вулицю.

Натхненням для проєкту стали європейські країни, які змінили адреси російських посольств ще в перші тижні війни Росії проти України. Албанія дала частині вулиці нову назву – вулиця Вільної України, Литва змінила назву вулиці на вулицю Українських Героїв, Латвія – на вулицю Незалежної України, а Норвегія змінила назву площі перед посольством Росії на площу України. Тим часом мешканці Афін, Вашингтону та Лісабону також звернулися до місцевих рад з ідеєю про перейменування.

Кампанія Ukraine Street закликає весь світ зробити Україну частиною своїх столиць і таким чином підтримати Батьківщину народу з вільним духом і незламною волею!

Кампанія Ukraine Street створена командою комунікаційного агентства Be–it Agency за підтримки IT компанії DForce. Проєкт створений у рамках комунікаційної платформи We Are Ukraine, який реалізується консалтинговою групою One Philosophy.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода