Urban Forms Center створив архітектурний додаток Kharkiv Architecture Manual

Громадська організація Urban Forms Center запустила цифровий проєкт «Посібник з архітектури Харкова» у тестовому режимі.

Коментарі 622

Двомовний (українська-англійська) проєкт складається з додатку Kharkiv Architecture Manual для Android та iOS та однойменного сайту.

Це цифровий путівник містом, що славиться своєю архітектурою модернізму. Додаток має зручну мапу, на якій вказані об'єкти з текстовими описами і детальною інформацією, що складаються у маршрути. Роздивляючись архітектуру будівель, ви також знайдете рідкісні архівні фотографії, професійну сучасну зйомку та 3D-моделі, що демонструють, якими ці об'єкти були упродовж XX століття і їхній теперішній стан під час війни.

Робота над Kharkiv Architecture Manual була розпочата ще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Але харківська команда дослідників вирішила не зупиняти розробку додатку, не дивлячись на війну.

«Ми прагнемо знайомити широку аудиторію у світі з матеріальною культурною спадщиною України і Харкова 1920–30-х років, привертаючи увагу до її цінності та приналежності до феномену світового модернізму. Ми віримо, що вже скоро гості міста зможуть власноруч спробувати додаток, прогулюючись маршрутами, які ми підготували. А поки ми пропонуємо подивитися на місто очима місцевих архітекторів, фотографів та істориків, які документують життя будівель під час війни і розмірковують щодо їхньої історії», — розповідає кураторка проєкту, аворка книг і дослідниця архітектури Євгенія Губкіна.

Спадщина міжвоєнного модернізму (конструктивізму) в Харкові залишається найбільш недооціненим пластом матеріальної культури. Незважаючи на знаковість, універсальну цінність для світової спільноти і популярність серед місцевого населення, об'єкти українського конструктивізму є вразливими через слабкий охоронний статус. З початком повномасштабної війни Росії проти України у лютому 2022 року, ця архітектура, не менше за середньовічні церкви, барокові й класицистичні будинки опинилася під загрозою знищення внаслідок невщухаючих обстрілів міста.

Завантажити додаток:

для Android

для iOS

Цифровий проєкт “Посібник з архітектури Харкова” реалізує громадська організація Urban Forms Center у партнерстві з Будинком Мистецтв міста Брно та Brno Architecture Manual за фінансової підтримки програми House of Europe.

АВТОРИ ПРОЄКТУ

Дослідження: Євгенія Губкіна, Анастасія Боженко

Тексти про об’єкти: Анастасія Боженко, Євгенія Губкіна

Консультації спеціалістів: Ярослав Переходько, Катерина Кублицька

Фотографії: Павло Дорогой

Графічний дизайн: Ольга Зарко

Англійський переклад: бюро перекладів United Words

Розробка додатку і сайту: Віталій Іванов, Іван Шафран

Менеджмент: Дмитро Сисоєв, Сергій Євтєєв

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода