Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність

linza agency разом з Доступно.UA розробляють новий соціальний проєкт для підтримки людей, що постраждали від війни.

Коментарі 1218

З нього розпочалася інформаційно-мотиваційна кампанія в рамках програми реінтеграції ветеранів IREX.

Проєкт має на меті мотивувати осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, повернутися до активного суспільного життя, попри виклики, пов’язані з інвалідністю. Надати їм психологічну підтримку, а також актуальну та чітку інформацію, яка допоможе з цими викликами впоратися: оформлення документів, реабілітація, працевлаштування тощо.

Не всім щастить потрапити на реабілітацію за кордон, або отримати доступ до інформації щодо своєї інвалідності. Автори кампанії прагнуть донести, що інвалідність — не вирок та показати реальні приклади людей, які продовжують життя на повну.

Саме тому в рамках кампанії за участю Олександра Будька буде створено три інформаційно-навчальні відеоролики про абілітацію осіб, що отримали травми опорно-рухового апарату. У громадських просторах також буде розміщено соціальний плакат кампанії з QR-кодом на створені відео. 

 video

Через емпатію глядача до головного героя, ми хочемо привернути увагу суспільства до важливої соціальної групи людей, які отримали поранення чи втратили кінцівки під час війни. Ця група людей є вразливою і потребує соціального героя, який відверто розкаже про свій шлях до бойових дій, під час бойових дій і про момент отримання поранення. Це заклик до того, що соціум не може не помічати таких людей. На жаль, під час російської агресії людей з інвалідністю стає більше. Розповідь цих історій — це привернення уваги до загальної проблеми всіх українців.

«Погодився взяти участь у цьому проєкті разом із Доступно.UA, бо розумію всю важливість висвітлення проблем адаптації людей після травми. Завдяки таким ініціативам ми створюємо нове мислення, ламаємо стереотипи та допомагаємо зрозуміти одне одного в суспільстві. Відчуваю, що можу допомогти не тільки собі, а й іншим людям, які знаходяться у схожій ситуації, або ж їхні близькі. Тому радий впроваджувати ці зміни та показувати на своєму прикладі, що неможливого немає», — ділиться Олександр Будько, головний герой інформаційної кампанії.

«Люди після повернення з фронту потребуватимуть підтримки, щонайменше в базових потребах активного соціального життя. Ми хочемо досягти максимального охоплення, щоб ветерани та інші особи, що постраждали від війни, а також їхні сім’ї мали повну обізнаність у тому, як їм діяти та де отримати підтримку, пов’язану з інвалідністю. Головне — показати їм позитивні приклади того, що попри травми, життя продовжується і ним можна насолоджуватись на повну», — розповідає Дмитро Щебетюк, засновник ГО Доступно.UA та ідейний натхненник проєкту.

Наша задача — забезпечити комфортне життя ветеранам і ветеранкам, коли вони повернуться додому. Ми не можемо допустити, щоб вони були демотивованими та зневірилися у своєму майбутньому.

Кампанію втілено Доступно.UA в рамках проєкту, що проводиться завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

За матеріалами пресрелізу 

Обговорити з іншими читачами:
Погода