«Відпустка на Новий рік? Ні не чув». Міфи і правда про роботу івентора

Для більшості з нас великий івент — довгоочікувана і така рідкісна подія, а для когось — звичайне робоче завдання. Як живуть та працюють професійні організатори заходів? Розповідає керуючий партнер івент-агентства [email protected] Олексій Куліков.

Коментарі 6264

Чим взагалі займаються івентори?

Розповім про нашу компанію. Ми розуміємося на організації та проведенні корпоративних заходів, конференцій, спеціальних подій та Ambient-рішеннях. Івенти, які ми організуємо, мають на меті комунікацію як зі співробітниками (наприклад, корпоративи), так і зі споживачами (ті самі конференції чи виставки).

Існує безліч міфів про те, що робота в івент-сфері — немов їзда на палаючому велосипеді. Спробую спростувати чи підтвердити деякі з них.

Міф №1. Івентори працюють в усі свята

Відразу зазначу: івентори теж люди і теж святкують. Але вихідних у нас справді менше, і нормований робочий день ми собі дозволити не хочемо.

На ринку заходів існує певна циклічність. Є місяці пікового завантаження, місяці умовного відпочинку та місяці підготовки.

На конференціях та виставках пікове навантаження у квітні-травні та вересні-жовтні. Корпоративні заходи на свіжому повітрі відбуваються з червня до вересня. Грудень, лютий та рідше січень — час новорічних корпоративів та стратегічних сесій. У лютому — березні, серпні, жовтні — листопаді готуємо тендери та пропозиції.

Державні свята, які створюють додаткові вихідні, професійні свята, дні міст — це ще одна чудова нагода реалізувати якесь промо чи розважальні активності на фестивалях та концертах.

А відпочиваємо в лютому та трохи в серпні. Ну, так би мовити, відпочиваємо... ймовірніше, плануємо відпочивати :)

Міф №2. Дивний розпорядок дня

Івентор — організатор. Це означає, що він має детально планувати і ресурси, і час, і енергію. В ідеальному світі в такої людини все завжди йде за планом. Але не варто смішити богів своєю готовністю до всього, інакше нападе форс-мажор.

Мені зустрічалися як івентори, які не злазять із палаючого велосипеда, так і ті, хто спокійно працюють з 9 до 18 годин із перервою на обід.

Якщо копнути глибше, то в реальному житті ненормований графік зустрічаєтеся все ж таки набагато частіше. Це пов’язано з кількома чинниками.

  • У проєкті завжди багато змінних, і часто непередбачуваний поворот виникає на стороні клієнта через ваше незнання клієнта.
  • Зрушити дедлайн івенту дуже складно. Якщо умовний ремонт ніколи не закінчується вчасно, Новий рік завжди відбувається у Новий рік.
  • Івентор може виявити слабкість і погодитися на раптову зміну планів, щоб піти на поступки клієнта та/або покращити проєкт.

У івентора-початківця часто буває гнучкий «безлад дня», але з досвідом усе минає.

Міф №3. Через профдеформацію свято сприймається виключно як робота

Івентори із задоволенням відпочивають, відзначають свої дні народження та інші пам'ятні дати.

Але, мабуть, ці свята таки відбуваються «не як у всіх». На них можна зустріти інших івенторів, а головною темою для розмов буде не політика, погода чи останні новини, а нещодавно закриті проєкти. А ще тут ви можете виявити реквізит, списаний з попереднього івента, або опинитися на святі за лаштунками іншого свята.

Міф №4. Івентори — клоуни та нестримні веселуни, які роблять свято з усього, що їх оточує

Почуття гумору та вміння знаходити у всьому позитив властиві організаторам. Інакше переживати всі форс-мажори та непередбачувані повороти в роботі над проєктом буде неможливо.

Але клоун — це артист, а ми, організатори, — ті, хто цього артиста обирають і виводять на сцену в потрібний момент. А ще — організовуємо сцену, підключаємо світло, музику та відео, годуємо в гримерці.

Також організатори збирають гостей, продумують усі їхні розваги та пересування майданчиком, організовують харчування, напої, проживання, доставку, трансфер та багато інших логістичних моментів. Це набагато більше, ніж просто «веселити».

Замість висновків

Професія організатора заходів справді класна. Часто її обирають люди, які по-іншому дивляться на світ, тому цінність відпустки на Новий рік для них не надто значна. І необхідність попрацювати о третій годині ночі — теж не надто важкий тягар. І тривале відрядження — також не недолік, а перевага. Адже в турі теж є свої принади.

А якщо ваші цінності націлені на вечірній диван, пульт і стереотипний келих пива, то, звичайно, для вас івентори їздитимуть на палаючому велосипеді.

Обговорити з іншими читачами:
Погода