А щоб зробити свою мандрівку ще й комфортною, рекомендуємо завчасно скласти туристичний маршрут і забронювати місця у готелі Підгірʼя за посиланням https://hotel-podgore.com.ua. Це дозволить вам цілком зосередитися на колориті туристичної поїздки і не відволікатися на організаційні питання.
Стежками прадавніх гуцулів
У житті гуцулів велике значення надавалося релігії, тому у зведення храмів вони вкладали всю душу та натхнення. Дерев’яні церкви мають унікальну і характерну форму, увінчуються верхом з вісьмома вершинами. Познайомитися з ними можна на Івано-Франківщині:
- місто Яремче
- с. Ворохта
- с. Микуличин
- с. Кремінці
- с. Дора
У коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття зберігається близько 50 000 експонатів, кожний з яких є унікальним. У музеї «Писанка» також представлені вироби з розписом горян.
Незабутні емоції подарує прогулянка стежкою Олекси Довбуша, в оточенні скель та карпатських смерек. Це дуже мальовнича місцевість, з кількома оглядовими майданчиками для туристів.
Селище міського типу Верховина знане на весь світ завдяки музею «Тіні забутих предків», де відвідувачам пропонують сфотографуватися в національному одязі. Неподалік розташований музей Гуцульської магії з приголомшливим інтер’єром і доволі «несподіваними» експонатами. Втіленням карпатського колориту стануть сувеніри: рушники та ткані доріжки, прикраси, елементи одягу, посуд, вироби з лози тощо.
Автентичні смаколики для справжніх гурманів
Кухня цього гірського народу дуже схожа на його характер — яскрава, смачна і з перчинкою. Вам запропонують ароматну юшку з лісовими грибами або «білий» борщ на сметані, голубці мініатюрних розмірів з квашеної капусти, кукурудзяний банош з додаванням бринзи.
Почесне місце на столі гуцулів посідають деруни, вареники з лісовими ягодами або з сиром, книші із заварного кукурудзяного борошна з різними начинками.
А кулінарною візитівкою цих країв є курчата по-верховинські, грибна смажка, легендарний бограч, гомбовці (кульки з картоплі зі сливами всередині), кров’яна ковбаса-гурка з крупами, річкова риба з часником і червоним перцем.
Фінальним акордом симфонії смаку стане чай на карпатських травах або кисломолочна гуслянка. Не забудьте привезти додому пакетик гірського чаю, баночку з золотавим медом або кумедного коника з бринзи.
Яскраві розваги в оточенні Карпат
В Карпатах кожен охочий зможе не лише помилуватися народними танцями та забавами, але й стати їх безпосереднім учасником. Наприклад, в етнопарку «Гуцул Ленд» для гостей передбачена участь у театралізованому весіллі, а також випаде нагода повправлятися на ткацькому верстаті або ж змолоти борошно жорновами.
Гуцули майстерно володіли вмінням їздити на конях, причому — як чоловіки, так і жінки. Якщо зупинитесь у готелі «Підгір’я», можна буде замовити прогулянку Карпатами верхи. Тут відкривається чарівний краєвид, а хмаринки можна «обійняти» руками. Під час подорожі можна завітати до озера Молодості — водойми з кришталевою гірською водою та затишними піщаними пляжами.
Цікавою розвагою для чоловіків тут також стане рибалка. У Карпатах створені всі умови для втілення цієї мрії, вам запропонують сучасне рибальське спорядження та популярні локації для риболовлі.
Безліч народних пісень і казок згадують про чаклунів, які вміли літати. Сьогодні «чарівні чоботи» вже не казка! Завдяки інноваційній технології Flysure можна піднятися в повітря над водою за допомогою гідроциклу і відчути карколомні емоції! Буковель пропонує найрізноманітніші розваги для будь-якого віку, головне – визначитися з власними уподобаннями.