В Києві відкрилася інтерактивна просвітницька виставка, про те як працює російська пропаганда

У вестибюлі метро “Золоті ворота” презентували інтерактивну виставку “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”, яка буде представлена з 24 квітня по 24 травня з безкоштовним входом для всіх відвідувачів Метрополітену

Коментарі 653

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. Після презентації на метро “Золоті Ворота” виставку планують провести у 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу. 

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями, завдяки чому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки. 

При цьому XR-виставка дуже проста в організації. Для її проведення у своїй організації чи установі достатньо: 

  • Залишити заявку на сайті edAR.app;

  • Роздрукувати постери;

  • Повісити роздруковані постери в доступному для відвідувачів місці, де є мобільний інтернет;

  • Завантажити додаток edAR з AppStore чи PlayMarket;

  • Навести смартфон на постери;

  • Досліджувати виставку у зручному  темпі українською та англійською мовами.  

ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може призвести на прикладах російсько-української війни.

Таку виставку можна провести в школі чи інституті, в культурній чи громадській інституції, на події в підтримку України, в будь-якій країні де сьогодні є українці. Тому організатор виставки Валерій Коршунов сподівається, що цю ініціативу радо підтримують освітяни та активісти. 

“Це новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією від сьогоднішнього дня має бути представлений по всьому світу, щоб зміцнити інформаційну захищеність українців та не дозволити пропаганді впливати на підтримку України світом. Ми вже отримуємо багато заявок на нашому сайті edAR.app, але закликаємо ще раз всіх освітян, громадські, культурні, державні та міжнародні інституції приєднуватися до ініціативи та проводити виставку в своїх закладах. Ми спеціально створювали додаток edAR, щоб зробити AR технології доступними для освітян та громадських активістів, яких запрошуємо до співпраці. Впевнений, найближчим часом ми побачимо багато нових XR-виставок в додатку edAR” - каже засновник ГО Європейський Інститут Чорнобиля Валерій Коршунов. 

Виставка інтерактивна, сучасна, технологічна, безкоштовна та інклюзивна. Але вражає виставка не тільки технологіями. Плакати для неї були спеціально створені Валерієм Коршуновим з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше ширяться фейки. 

Над змістом виставки працювала засновниця ініціатив “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, відома фактчекерка Альона Романюк, яка проводить  інтерактивні антифейкові ігри у школах та університетах України. Наразі матеріали виставки представлені українською та англійською мовами, найближчим часом має з’явитись ще 7 мов для презентації в інших країнах.

Після презентації Альона Романюк провела екскурсію та показала, як працює виставка. Серед всіх, хто завітає на виставку на станцію Золоті Ворота до 24 травня та пошерить фото з хештегами #edAR і #notaEnota - організатори розіграють 5 плюшевих єнотів.  

Щодня ворог витрачає колосальні ресурси на інформаційну війну проти України: маніпуляції, фейки, куплені медіа та політики - все це є невід’ємною частиною гібридної війни, що сьогодні відбувається не тільки в Україні. Ми маємо шукати нові формати та залучати сучасні технології для протидій інформаційним атакам росії та захисту населення не тільки в Україні, але й за кордоном.

Якщо вас зацікавило проведення виставки у вашому закладі або події, ви можете долучитись до проведення, просто залишивши заявку на сайті edAR.app. Приєднуйтесь до національного челенджу з протидії пропаганді! 

Виставка розроблена командою ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з  з Альоною Романюк (ініціатива “НотаЄнота”) в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики і підтримці КП "Київський метрополітен".

Долучитись до проведення виставки: https://edar.app/#долучитись

За матеріалами пресрелізу 
Обговорити з іншими читачами:
Погода