З ініціативи проекту USAID «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» стартує інформаційна кампанія #розкажиїйпроВІЛ до Дня поширення інформації щодо ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат:
розкажіть свою історію чи історію жінки або просто поділіться інформацією про ВІЛ у соцмережах з #розкажиїйпроВІЛ;
поширте із хештегом кампанії допис/статтю/твіт/сторіс із закликом долучитися до кампанії й поділитися власними історіями того, як вони живуть з ВІЛ, або вперше про нього дізналися;
Досі близько 30 тисяч жінок, які живуть із ВІЛ, не знають, що вони інфіковані. ВІЛ щодня тихо і незворотно руйнує їхнє здоров’я. Щоб цього не сталося з твоїми близькими і знайомими, розкажи їм, що:
— У двох із трьох випадків ВІЛ передається під час сексу, ще третина — ін’єкційно. Тобто таке просте правило як презерватив щоразу під час сексу може на дві третини зменшити поширення ВІЛ.
— Незахищений секс, спільне вживання наркотиків тощо протягом останнього року значить, що людина в групі ризику. Бажано якнайшвидше пройти тестування на ВІЛ, аби переконатися, що все гаразд.
— Тестування на ВІЛ — безоплатне, тест можна пройти як у медичному закладі, так і у неурядовій організації. Час проходження тесту триває до 15 хвилин. Все абсолютно конфіденційно. Знайти найближчий пункт тестування на ВІЛ можна завдяки чат-боту #ТЕСТпоруч https://t.me/HIVfree_bot.
— Лікування на ВІЛ також є безоплатним. Отримати терапію можна після підтвердження діагнозу у будь-якому АРТ-сайті України. Перелік адрес можна знайти на платформі https://findart.phc.org.ua/ або у чат-боті #АРТпоруч https://t.me/HIV_AIDS_bot
— Жінки, які живуть з ВІЛ, можуть народити здорову дитину. Без лікування та профілактики до 30 % новонароджених успадкують ВІЛ від своєї матері, з лікуванням цей відсоток майже сягає 0. Тестування на ВІЛ є обов’язковим під час взяття вагітної на облік, але краще перевіритись ще до планування вагітності.
— Профілактика ВІЛ існує! Йдеться про захищений секс, безпечне вживання наркотиків, безпечні вагітність і пологи, доконтактну профілактику та постконтактну профілактику ВІЛ, а також про лікування як профілактику. Дізнавайтеся більше за посиланням.
— З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну частота гендерно-обумовленого насильства зросла. Зґвалтування — це воєнний злочин, який окрім всього тягне за собою вищі ризики інфікуватися ВІЛ. Примусовий статевий акт більш травматичний, а тому більш вірогідно, що вірус проникне в організм через кров та сперму.
— Якщо людина мала ризиковану ситуацію протягом останніх 48 годин, їй варто якомога швидше звернутися до медичного закладу для початку постконтактної профілактики ВІЛ.
За матеріалами https://www.kmu.gov.ua/