В Україні створено національний портал для документування злочинів РФ

Офісом Генерального Прокурора України та громадською ініціативою «IT Defends» з метою документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності РФ в Україні створено національний портал Warcrimes.gov.ua.

Коментарі 1874

Роботу зазначеного порталу приведено у відповідність з вимогами Міжнародного Кримінального Суду. Зважаючи на вражаючі масштаби агресії і завданих збитків, та беручи до уваги, що портал збирає особисті данні свідків і потерпілих, а також фото і відео докази злочинної діяльності, впевнені, що ресурс стане мішенню для кібератак з боку РФ, тому в пріоритеті є забезпечення його інформаційної безпеки.

Наразі в Україні за підтримки державних органів, бізнесу і громадських організацій створено низку ресурсів та телеграм чатботів, що мають аналогічне покликання, але вже зараз під час їхньої інтеграції з Warcrimes.gov.ua з’ясовується, що формат отримання ними інформації недостатній для документування злочинної діяльності, адже не враховує міжнародну практику – зберігання даних здійснюється незахищеним способом, а ще частіше просто зберігається в історії Телеграм-каналу.

Беручи до уваги викладене, просимо забезпечити популяризацію під час національного телемарафону авторизованого ресурсу WarCrimes.gov.ua, за можливості виключити або мінімізувати прояви альтернативних ресурсів зазначеної спрямованості, щоб фокусувати аудиторію телемарафону на роботі з профільним порталом.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода