В Україні з’явився сервіс для відстежування інтернет-тролів

Українські волонтери запустили сервіс для відслідковування інтернет-тролів та протидії антиукраїнській пропаганді TrolleyBust.com.

Комментарии 2133

Як повідомляють засновники ресурсу, одне з його головних завдань – блокування джерел антиукраїнської пропаганди у соцмережах, а основний метод – відправлення скарг на конкретних користувачів та їхні повідомлення.

TrolleyBust дозволяє знайти значну кількість коментарів найбільш активних користувачів соцмереж. На момент запуску у базі було понад 30 мільйонів коментарів та 6 мільйонів користувачів.

Окрім базових аналітичних інструментів (інформація по користувача, список друзів), сервіс надає функції, недоступні у соцмережах:  вибір коментарів конкретного користувача, пошук за його повідомленнями.

Таким чином відбувається виявлення аккаунтів інтернет-тролів та ботів, які не публікують власних повідомлень, але активно коментують чужі.

Вже зараз волонтери TrolleyBust заблокували сотні джерел пропаганди та аккаунтів сепаратистів. Головним завданням на цей момент засновники вважають об’єднання зусиль з іншими волонтерами, щоб масово блокувати знайдені профілі тролів, яких налічується десятки тисяч.

«В антиукраїнську пропаганду вкладаються значні кошти, тому для боротьби з нею важливо використовувати ефективні інструменти. Наочним прикладом тут може бути боротьба із так званими фейками, - розповідає координатор проекту Олександр Шевчук. – Якщо саме створення фейкового аккаунту автоматизоване і коштує дешево, то його наповнення і розкрутка обходяться значно дорожче і займають багато часу».

За словами координатора проекту, волонтери відстежуть такі аккаунти, а потім скаржаться на них до соцмережі. Олександр Шевчук переконаний, що такі «партизанські методи» ефективні. 

Нагадаємо, раніше волонтери створили «Українські кібервійська», які передали Службі безпеки України дані 1025 проросійських бойовиків, виклали у відкритий доступ документи російського Міністерства внутрішніх справ, а також домоглися блокування веб-сайтів та банківських рахунків багатьох сепаратистів.


По материалам http://osvita.mediasapiens.ua

Обсудить с другими читателями:
Погода