Євгенія Кудрявцева, генеральна директорка Star Up Plus: “Ми рухаємо рекламний ринок вперед та плануємо зберегти своє лідерство”

Цього грудня, сейлз-хаус Ocean Media Plus опублікував рейтинг медійних агенцій за телевізійними бюджетами на рекламному ринку України. Агенція Star Up Plus посідає у ньому першу сходинку. Ми поговорили з Євгенією Кудрявцевою, генеральною директоркою Star Up Plus, щоб дізнатись як це вдалось, про підсумки року та що буде далі.

Коментарі 1650

Євгеніє, розкажіть, як вам вдалось здобути лідерство під час війни?

Наше лідерство  - це в першу чергу наслідок багаторічної наполегливої роботи усієї команди. Воно не “впало з неба” в один момент. Все, що ми робили попередні роки для наших клієнтів - усе приносило їм додану вартість і стимулювало продажі.

Агентський бізнес завжди будується на людях. На їх експертності, відданості та проактивності. Середній досвід роботи команди Star Up Plus  - це 10+ років на ринку телевізійної реклами. Ми розуміємо як працюють бізнеси наших клієнтів, як працює наш ринок, як працює реклама, та що треба робити, щоб вона була ефективною. Тож коли під час війни ми прийшли до них, запропонували бути активними в ефірі і аргументували чому саме зараз найкращий час для цього - у них була основа нам довіряти.

Як повпливала війна на ваш клієнтський пул? З якими категоріями ви працюєте?

Коли почалась війна – весь ринок просто зупинився, усі рекламні кампанії були зняті з ефіру. Поки глобальні FMCG бренди займали вичікувальну позицію, українські бренди такого собі дозволити не могли – щоб бути на плаву їм потрібно було працювати. Ми також чули, що деяким великим рекламним агенціям центральні офіси гарантували заробітну плату до кінця року, поки вся робота була призупинена. А Star Up Plus чекати не міг. Щоб вижити - нам треба було працювати і робити те, що у нас найкраще виходить - продавати клієнтам рекламу на ТБ.

У нас ніколи не було великих мережевих клієнтів. Ми концентрували свої зусилля на роботі із локальними бізнесами. Ми розвивались разом з цими клієнтами, вивчали специфіку їх роботи і побудували з ними партнерські стосунки. І саме національні бізнеси стали головним драйвером відновлення українського рекламного ринку. У нас з локальним бізнесом повне взаєморозуміння. Ми усі маємо працювати, вірити в ЗСУ, в Україну і її відбудову.

Так, у нас дуже широкий пул клієнтів – напевно, на ТБ немає жодної категорії, з якою ми б не працювали. Деякі категорії клієнтів, які є на рекламному ринку, саме ми першими завели в ефір: мікрокредитування, геймблінг, бетинг. За роки нашої роботи, ми першими вивели на телебачення більше 250 брендів. Тож ми точно найбільші експерти в лончах. Ми це робили до війни і робимо зараз.

Які лончі на ТБ ви зробили  під час війни?

Ми вивели на телебачення 3 нових бренди, які ніколи не виходили ефір раніше, з категорій: фарма, медичні послуги, страхування.

Деякі з них розглядали телебачення і до війни, однак не могли прийняти високий рівень ТВ-інвестицій, адже часто на момент запуску у брендів досить обмежені ресурси. Та й в багатьох категоріях була висока конкуренція в ефірі, свої лідери по долі голосу, і змагатись з ними було складно. Але війна внесла корективи на телебачення, і навесні, коли ринок почав своє відновлення - ціни на розміщення в ефірі суттєво знизились.

А скільки всього брендів ви розмістили на ТБ під час війни?

36 брендів в 8 категоріях. Весною і літом цього року -  кожен третій бренд в ефірі розміщували ми.

Які головні тренди на рекламному ринку ви зараз бачите?

Ми бачимо декілька трендів, які яскраво проявились під час війни та впливають на ринок.

  • Перший: Скорочення горизонтів планування. Раніше ми жили у річних планах і стратегіях. Під час війни це не працює. На початку війни ми планували кампанії клієнтів помісячно, а зараз на квартал чи одне півріччя.
  • Другий: Тренд українських виробників. Середній і великий український бізнес вірить в себе, в ЗСУ та в Україну. Поки більшість міжнародних бізнесів чекають “з моря погоди” - національні виробники йдуть вперед, комунікують зі своїм споживачем, збільшують долю ринку, знімають актуальні ролики, допомагають країні і собі.
  • Третій: Посилення соціальної ролі бізнесів. Корпоративна відповідальність виходить на перший план, адже це саме те, чого очікують українці від бізнесів і компаній. Тому так багато роликів в ефірі є маніфестами цінностей компаній. І це знаходить підтримку у людей.
  • Четвертий (незмінний) - Маркетинг працює. Реклама працює. Телебачення зараз користується безпрецендентним рівнем довіри глядачів і за нашими оцінками його частка зросла на медіаринку.

За вашими оцінками, чи є ТВ-реклама для клієнтів такою ж ефективною, як була і до війни?

Відповім класично - ефективність реклами залежить від багатьох факторів.

Загалом, клієнти не дуже люблять відкривати дані про ефективність їх рекламних кампаній, адже конкуренти не сплять. Та ми бачимо, що бренди, які запускались в травні - ще досі знаходяться в ефірі. Чи не найкращі показники отримували ті бренди, які стартували першими в ефірі в своїх категоріях і тримали найвищу долю голосу. Фарма відслідковує свої аптечні продажі потижнево, якби реклама для них не діяла, вони давно б її припинили. І такі кейси були. Деякі бренди виходили в ефір на 2 тижні - а потім знімались і змінювалися на інші. Тестувалися різні стратегії.  Ми бачимо, що зараз продажі по деяким брендам наших клієнтів є вищими у грошах, ніж були до війни, а їх прирости складають 60%, 70%, 80% у гривнях.

Як ви вважаєте, що вашій команді найбільше вдалось цього року?

Коли почалась війна - ми ставили перед собою завдання витримати удар і почати відновлювати ТВ-рекламний ринок. А потім, поставили собі амбітну ціль стати лідерами на ринку і нам це вдалось.

А що не вдалося?

Нам не вдалося зберегти всі інвестиції у дослідження та дані, які ми закуповували до війни: через необхідність скорочення видатків, через втрату їх актуальності та репрезентативності, адже відбулись значні зміни у соціально-демографічній структурі населення. Але, незважаючи на це, ми не втратили в експертизі і наші пропозиції для клієнтів залишаються ефективними і приносять їм бізнес-результат.

Які плани на майбутнє у вашої агенції? 

Зберегти і закріпити лідерство. Знаємо, що це буде не просто і доведеться боротись з дуже сильними конкурентами.

Якби мене посеред ночі розбудили і запитали, в який рекламний інструмент я вірю найбільше, то я б невагаючись сказала, що у відеорекламу. Впевнена, що моя команда підтримує мене в цьому. Саме відеореклама має найпотужнішу силу для вирішення маркетингових задач клієнта. Тому ми так багато говоримо про телебачення. Але працюємо не тільки з ним, ряду своїх клієнтів ми пропонуємо також і відеорекламу на діджитальних майданчиках і напрацювали певну базу ефективних кейсів ТВ+діджитал.

І ми плануємо в наступному році розширювати таку практику побудови для наших клієнтів крос-канальних кампаній.

Ми хочемо розвивати український бізнес, розширити свій портфель клієнтів та вивести ще нові бренди на ТБ.

А з короткострокових планів - активно готуємось до старту продажів 2023 року. Адже традиційно, ті рекламодавці, які першими підтверджували довгострокові угоди, отримували кращі умови, ніж усі інші.

Що буде з телебаченням у 2023-му році?

Телебачення не втратить своїх позицій. Наскільки нам відомо, вже на початку 2023 року має запрацювати панель вимірювань і наша команда готується до цього. Це ще один важливий крок для відновлення. Ринок дуже чекає на це.

Ми точно знаємо, що на телебаченні наступного року буде новий контент. Знаємо, що глядачі точно будуть його дивитись. Вже зараз користується попитом не лише новинний контент, а й розважальний. Тому СТБ та Новий Канал стали  лідерами теледивлення.

Більше того, телебачення продовжить генерувати контент для youtube. Глядачі хочуть дивитись не тільки Арестовича і Фейгіна, адже мільйонні перегляди та перші місця у трендах України на youtube отримують такі розважальні ТВ-проекти як “Холостяк”, “Пара на мільйон” та інші.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода