Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Українська спільнота pet-friendly людей презентувала першу в Україні освітньо-гумористичну книгу про виховання людини “Поради від пса Гермеса, як жити з людиною”.

Коментарі 1035

Твір написаний псом-письменником та блогером Гермесом, який раніше жив на вулиці але одного разу став розсудливим та завів собі людину, а зараз навчає інших безхатніх тварин, як опанувати свідоме виховання двоногих.  Практичні поради від експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології та інших, допоможуть зрозуміти поведінку тварин для комфортного та щасливого життя разом. Частка коштів з продажу книг йде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні “Сіріус” у “Простір адопції тварин”, щоб зменшити кількість безпритульних тварин.  Засновники спільноти шукають pet-friendly бізнесменів, менторів та інвесторів, щоб допомогти розробити бізнес-план нового простору.

Культурні діячі, зірки, лідери думок та власники бізнесу, pet-спеціалісти об`єднуються у спільноту pet-friendly людей, щоб формувати культуру розуміння поведінки тварин, робити освітні проєкти про поведінку тварин та культуру комфортного співіснування. Мета — зменшити кількість собак і кішок, що потрапляють на вулицю з причин нерозуміння потреб чотирилапих друзів та допомогти створити в притулку «Сіріус» перший в Україні простір для комфортного співіснування тварин та людей. У центрі проєкту лежить книга «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Її ідея — показати ситуацію очима собаки, який завів собі людину. Це унікальний проєкт. Книга надрукована за кошти волонтерів, щоб змінити ситуацію в Україні.

“Поради від пса Гермеса, як жити з людиною” - це перша в Україні книга, яка написана реальним псом. Собака жив на вулиці, але вирішив взяти відповідальність та виховувати людину. Тепер він ділиться своїм успішним досвідом із всіма безхатніми котами, собаками, та людьми, бо вірить - кожен пухнастик має знайти свою сім`ю. Це поради на кожен день. Ситуації з якими ми разом просинаємося та засинаємо кожного дня. Гумористично-практична форма допомагає читачу краще зрозуміти поведінку своїх четверолапих, та дізнатися про що говорить улюбленець, коли сидить на ваших речах, або виє біля дверей. Практичні поради експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології, вигулу, ветеринарів - допоможуть скласти перелік потрібних спільних навичок для більш комфортного співіснування. Частка з продажу книг йде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні на “Простір адопції тварин”, щоб започаткувати Україну без безхатніх тварин.

Зібрати всі поради разом допомогла Юля Гусєва, ідеолог та керівник спільноти pets-friendly людей “Практичні поради з людинознавства”:

 “Ми зустрілися з Гермесом, коли він був безпритульним собакою. І ця мить перевернула назавжди моє життя. Вивчаючи проблему з безхатніми тваринами я зрозуміла, що не можу просто сидіти і нічого не змінювати. Кожного дня лише до притулку “Сіріус” потрапляють від одного до 10 вусанів. За дослідженнями близько 70% тварин на вулиці мали хазяїв або народжені тваринами які стали безхатнім через людей. Поради Гермеса народжувалися на протязі року. Кожного дня я дізнавалася від нього щось нове. А потім ми домовилися створити цілу книжку”.

Найчастіше люди не сприймають тварин як відчуваючих істот. Ставятся до них як до предметів, тому, якщо тварина веде себе не дуже  приємно, легко від них позбавляються. Це особливості радянських часів, коли тварина несла побутову функцію. Її могли легко втопити, чи прибити. Не має розуміння та усвідомлення, що кожна тварина своєю поведінкою спілкується з нами, сигналізує, що саме треба змінити.

Така книга українського авторства повинна була з`явитися. Її просто вимагає час. За мою десяти річну практику, на жаль, ще не було жодної книги, яка розповідає про поведІнку, ознаки та можливі реакції домашніх улюбленців, та як люди можуть розуміти їх поведінку. Часто люди від незнання "олюднюють" тварин, накладаючи на них людський спектр поведінки, наприклад: соромно, на зло, спеціально, злопам'ятність, дії зі шкідливості. І така невірна інтерпретація порушує довіру вихованця до людини, не призводить до взаєморозуміння між людиною та собакою чи кішкою. Так само важливо знати про межі особистого простору і враховувати їх в спілкуванні, допомагати контактувати вихованцеві з навколишнім середовищем”, - каже Наталя Мартишко, зоопсихологиня, засновниця благодійного проєкту “Собака з вулиці”.

Завдяки продажам книги планується зібрати кошти на реконструкцію найбільшого притулку для тварин "Сіріус". Як каже Ніна Кульчевич, співзасновниця спільноти, стратег та засновниця агентства Victory PR, за два роки потрібно продати сорок тисяч книг, щоб побудувати один модуль для тварин притулку. “Також ми шукаємо бізнес, інвесторів та менторів, щоб допомогти розробити бізнес-план для розвитку нового простору та його подальшого ефективного існування”, - додає вона.

Сіріус знаходиться у ситуації постійного боргу. Існуюча модель притулків не працює в Україні, ми хочемо стати пілотним проєктом, який втілить нову модель у реальність. Проєкт нового простору надала архітектурна компанія AIMM. В нас достатньо велика територія, є розуміння всіх процесів, я працюю та розвиваю цю сферу вже більше двадцяти років. Нам потрібно створювати зовсім нову культуру. Де у просторі адопції буде підготовка до адопції, оборудований майданчик, медична допомога, ветеринарний хаб, готелі, кімнати для адопції, карантин, операційна та корпус для інфікованих тварин. Будуть проходити освітні екскурсії про поведінку тварин та правила співіснування для дітей та дорослих, каністерапія, та багато іншого”, - каже Олександра Мезінова, засновниця притулку “Сіріус”.

До спільноти приєдналися та надали свої рецензії зірки: Alyona Alyona, Ольга Сумська, Влерій Чегляєв, Lida Lee, ONUKA, Діва Монро, Надія Матвєєва, Марія Фабрічєва. Під час презентації книги Монрітта розповіла свою історію відносин із п'ятьма своїми кішками, кожну з котрих врятувала з вулиці. Надія Матвєєва була на презентації із врятованою улюбленицею Семі. І розповіла як тварина вчить її налагоджувати стосунки та сприймати життя легше. Насолоджуватися їм.

Книга коштує 250 гривень, придбати її можно за посиланням https://pes-hermes.site/home. Але будьте обережні, попереджують автори, бо після читання книги виникає сильне бажання взяти безхатню тварину:). Приєднатися до спільноти pet-friendli людей і робити зміни для розвитку pet-friendly культури можно прямо зараз на сторінці проєкту. А слідкувати за життям Гермеса можна у його Instagram.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода