Виклик стереотипам: у Славутичі стартували тренування з футзалу для дівчат

У листопаді Славутич став першим містом в Україні, яке почало роботу над розвитком безбар’єрного та інклюзивного середовища. І хоча пілотний проєкт передбачає оновлення передусім архітектурного компоненту, у місті вже почали доводити, що безбар’єрними мають бути й інші сфери, зокрема — спорт.

Коментарі 2301

Так, 22 грудня у Славутичі стартувала всеукраїнська програма «Спортивний наставник» від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation, яка допомагає дітям із родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, змінити своє життя. І вперше за всю історію програми учасниками ініціативи стали виключно дівчата. У такий спосіб Славутич разом із Parimatch Foundation вирішили кинути виклик стереотипам та довести, що спорт має бути доступним для всіх — незалежно від соціального статусу, статі чи будь-яких інших факторів.

«Цей проєкт справді про безбар’єрність. Це про рівні можливості та подолання стереотипів. Хто сказав, що жінка не може займатися якимось спортом? Жінки літають у космос, перемагають на боксерському ринзі. Їм під силу все. І чудово, що наші дівчата отримали шанс займатися улюбленою справою. Не боротися з поділом за статтю, не втрачати шансів через фінансове положення чи ще якісь обставини. А просто ставати успішними в спорті», — розповів міський голова Славутича Юрій Фомічев.

Відтепер 15 учасниць програми отримали можливість регулярно займатися футзалом та доводити, що спорт — це не лише чоловіча справа, він не має гендеру та обмежень. Наставником дівчат став тренер футбольного клубу «Олімп» Володимир Панченко. На його думку, протягом останніх років спорт став далеким для багатьох родин через фінансове положення. А тому «Спортивний наставник» — шанс виправити цю ситуацію.

«Коли діти зверталися до нас, почали приходити, розпитувати, — вони до останнього не вірили, що таке буває. Вже коли зрозуміли, побачили, отримали першу форму, то були надзвичайно задоволені. Треба було бачити їхні обличчя. Впевнений, ми на правильному шляху», — зазначив тренер Володимир Панченко.

За словами  омбудсмена з питань безбар’єрності Тетяни Мельник, запуск програми з футзалу став подарунком для дівчат, оскільки повноцінні тренування з професійним тренером були їхньою мрією.

«Безбар’єрність — це філософія життя нашого міста. Я знаю, як дівчата чекали на ці тренування. Як вони мріяли познайомитися з тренером, почати грати. І ось Святий Миколай в образі Parimatch Foundation втілив ці мрії в життя. Коли втілюються чиїсь мрії — це класно. Але коли реалізуються дитячі мрії — це справжнє щастя», — розповіла омбудсмен із питань безбар’єрності Тетяна Мельник.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода