Виробник Zara, Bershka, Pull&Bear може відновити роботу в Україні

Міжнародний ритейлер одягу Inditex Group щомісяця переглядає плани щодо повернення в Україну. Forbes дізнався, коли можуть відкритися Zara, Bershka та інші магазини іспанської компанії.

Коментарі 1005
«Українська команда Inditex щомісяця обговорює з центральним офісом можливість повернення в Україну і чекає, коли їм нададуть можливість відкритися», – говорить Forbes голова Української ради торгових центрів (УРТЦ) Максим Гаврюшин, який спілкується з головним офісом Inditex. Іспанський ритейл-гігант, якому належать популярні бренди Zara, Bershka, Stradivarius, P&B, Massimo Dutti, зупинив свою роботу в Україні з початком повномасштабної війни.

Якщо Inditex прийме рішення про відкриття, то підготовка може початися з липня і займе місяць, каже Гаврюшин. Тоді відкритися торгові точки можуть «у вікні» з серпня по листопад, вважає він.

«Позитивними факторами для повернення ритейлера можуть бути вдалий контрнаступ ЗСУ і зниження інтенсивності та небезпеки обстрілів щонайменше для центру і заходу України влітку», – говорить Forbes провідний експерт Colliers Ukraine у галузі торговельної нерухомості Ігор Заболоцький.

Торгові центри періодично запитують у міжнародних ритейлерів, коли ті зможуть повернутися, каже директорка торговельної гільдії UTG Євгенія Локтіонова. Площі в ТРЦ не заповнені та не працюють, додає вона. Forbes надіслав запитаня до пресслужб чотирьох великих торгових центрів, чи ведуть вони переговори про повернення магазинів Inditex. Жодна не відповіла.

В центральному офісі Inditex не розповіли щодо конкретних планів відновлення роботи в Україні. «Безпека наших співробітників та їхніх сімей залишається пріоритетом, – йдеться у відповіді пресслужби ритейлера для Forbes. – Inditex продовжує розробляти спеціальний план підтримки своїх співробітників та магазинів».

Іспанський ритейлер міг відновити діяльність в Україні вже навесні. «Були очікування, що Inditex може повернутися у березні–квітні 2023 року», – розповідає консультант на ринку комерційних обʼєктів, який погодився спілкуватися з Forbes на умовах анонімності. Однак цього не сталося. «Всередині компанії є люди, які вважають, що з точки зору безпеки в Україні все ще не дуже добре», – додає джерело Forbes.

За матеріалами https://forbes.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода