Витрати на цифрову рекламу в Європі збільшились на 6,3% в 2020 році

За даними дослідження «AdEx Benchmark 2020», проведеного компанією IAB Europe, у другій половині 2020 року обсяг цифрової реклами в Європі значно зріс, загалом збільшившись на 6,3% за рік і досягнувши позначки у 69,4 млрд євро.

Коментарі 1193

Частка цифрової реклами на загальному європейському медіа-ринку значно збільшилась і зараз становить 56,5%, що є наслідком зміни споживацьких звичок після локдауну та переходу до онлайн-шопінгу.

Головні показники

  • Розміщення: Двадцять чотири з 28 ринків, розглянутих у звіті з мета-аналізом місцевих показників IAB, продемонстрували зростання, включаючи навіть удвічі більші показники в Туреччині, Україні, Сербії, Чехії, Болгарії, Румунії та Німеччині. У Бельгії, Білорусі та Іспанії спостерігався спад.
  • Формат: Обсяг показів виріс на 9,1% до 31,8 млрд євро, розподілившись між соціальною (+15,9% до 16,1 млрд євро) та іншими видами демонстрації (+2,9% до 15,6 млрд євро). В рамках показу, спостерігається загальний перехід від постерів та статичних форматів (-1,1% до 9,9 млрд євро) до відео (+10,1% до 5,2 млрд євро); схожу тенденцію виявили і у витратах на соціальну рекламу – і очікується, що вони будуть збільшуватися у міру того, як соціальна реклама стане доступною для покупок. Тим часом, показник для аудіо швидко зростає від початкового показника (+6,7% до 0,5 млрд євро).

  Обсяг пошуку збільшився на 7,9% до 30,3 млрд євро. Ринки Східної Європи швидко зростають, але загалом локдауни стримують показники пошуку, оскільки бюджети почали зміщуватися у соціальну сферу.

 Обсяг електронних дошок оголошень та каталогів знизився на 9,1% до 7,4 млрд євро, при цьому спад спостерігався на більшості ринків, завдяки поєднанню слабкого попиту на ринку праці та високого рівня сімейних заощаджень. Проте після відновлення стану економіки передбачається швидкий підйом.

  • Пристрої: Як для показів (66,6%), так і для пошуку (54,5%), перевага на ринку, насамперед, надається мобільним пристроям, і ця тенденція має намір зберігатися надалі.

«Досить часто зміни у споживанні, які ми спостерігаємо, мають не тимчасовий, а структурний характер, що дає цифровій рекламі фантастичну можливість продовжувати свій розвиток, привертати увагу споживачів, спонукати людей до походу в магазини, тощо», – Даніель Кнапп, головний економіст компанії IAB Europe.

Джерело інформації: IAB Europe

Переклад статті підготувало бюро перекладів та локалізації Workogram.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода