Витрати споживачів у додатках для рітейлу зросли на 154%

COVID-19 продовжує впливати на зростання електронної комерції в 2021 році: загальна кількість установок додатків зросла на 41%

Коментарі 1841

AppsFlyer, платформа маркетингових вимірювань і клієнтського досвіду, опублікувала звіт "Стан маркетингу додатків в eCommerce" за 2021 рік. Звіт  присвячений ключовим глобальним тенденціям, що допомагають маркетологам у розвитку стратегії mobile-first для підвищення залученості і продажів у святковий сезон.

У 2021 році рівень використання додатків для рітейлу по всьому світу вже практично досяг пікових значень святкового сезону 2020 року. Тому індустрія електронної комерції вступає в останній квартал 2021 року одразу з високими результатами. Так, у країнах СНД кількість установок додатків вже збільшилася на 29%, це свідчить про те, що прийдешній святковий сезон 4 кварталу буде рекордним.

"У своїй стратегії на четвертий квартал рітейлерам варто зробити ставку на мобайл, зокрема на мобільні додатки, щоб досягти високих результатів у святковий сезон”, – зазначає Михайло Зайцев, генеральний директор AppsFlyer у країнах СНД. Для маркетологів це означає забезпечити плавний перехід з вебу в додатки, де ефективність кампаній значно вища. Також варто працювати над взаємодією з існуючими клієнтами, незалежно від їх місцезнаходження, щоб вони використовували діплінкінг для контекстного переходу до потрібного місця в додатку".

Ключові висновки звіту:

  • Загальна кількість установок збільшилася на 20% в 2020 році. Прискорене зростання, викликане пандемією і сезоном святкових покупок, призвело до різкого збільшення числа установок, яке зберігається протягом тривалого часу. У період з лютого по травень 2020 року, до пандемії, кількість установок збільшилася на 24%. У період з вересня по грудень, що співпадає з основним періодом покупок, їх кількість зросла на 30%.
  • Ремаркетинг виріс на 132% в четвертому кварталі 2020 року.

Не дивно, що в період святкових покупок активно використовувався ремаркетинг, причому тільки з жовтня по грудень він збільшився більш ніж удвічі. Проте, з 2021 року конверсії ремаркетингу в цілому знизилися майже на 25%, можливо, через обмеження після релізу iOS 14.5.

  • Споживчі витрати зросли на 154%, в порівнянні з попереднім роком. Споживчі витрати в додатках eCommerce були "обережними" на початку 2020 року і під час пандемії COVID-19, але у жовтні, напередодні періоду святкових покупок, спостерігалося значне зростання. У четвертому кварталі 2020 року цей показник в цілому виріс на 51%, в країнах СНД.

Ключові глобальні висновки:

  • У 2021 році кількість установок додатків для шопінгу збільшилася майже на 50%, але обов'язкове впровадження Apple ATT вплинуло на його зниження. У період з січня по липень 2021 року кількість користувачів, які завантажили додаток для шопінгу, збільшилася в цілому на 48%, серед них Android - на 55%, а iOS - на 32%. Однак впровадження Apple фреймворку ATT у кінці квітня 2021 року вплинуло на показники установок на платформах. Число завантажень на Android збільшилося на 5% з травня по липень 2021 року, в той час як на iOS спостерігалося зниження на 12%. Імовірніше, це пов'язано з втратою неорганічних установок, спричиненою зростанням вартості медіа та обмеженими даними, доступними маркетологам для оптимізації.
  • Глобальні витрати на рекламу додатків для шопінгу досягли $5,4 млрд сумарно за 4 квартал 2020 року та 1 квартал 2021 року, причому на США припадає третина світових витрат – більше ніж $1,8 млрд. Маркетологи мобільних додатків витрачають мільярди доларів для  залучення користувачів на висококонкурентному світовому ринку. США лідирують завдяки своїм масштабам і в основному через високу вартість медіа.
  • Частка ремаркетингу на iOS впала на 30%, в той час як цей же показник на Android збільшився на 10%. Ремаркетинг на iOS в 2021 році пішов на спад на фоні збільшення бюджетів на ремаркетинг на Android. Проте, цифри з року в рік, як і раніше ростуть, оскільки маркетологи активно проводять таргетинг користувачів, які дали свою згоду на відстеження даних, а 30% користувачів ще тільки доведеться перейти на iOS 14.5 (станом на липень 2021 року).

Методологія

Звіт AppsFlyer "Стан маркетингу додатків в eCommerce" за 2021 - це результат сукупних анонімних даних, зібраних з 4,5 мільярдів установок 650 додатків і 25 мільярдів конверсій ремаркетингу. З них 750 мільйонів установок 250 додатків і 3 мільярди ремаркетингових конверсій припадають на регіон EMEA.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода